Wojewódzki Przegląd Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu 2006: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | Dwudziesta szósta edycja [[Wojewódzki Przegląd Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu|Wojewódzkiego Przeglądu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu]], która odbyła się w 2006 r. | + | [[Image:Rzezba 1min.jpg|thumb|right|250px|Wystawa pokonkursowa 2005. Źródło: [http://www.biskupiec.pl/index2005.htm] ]]Dwudziesta szósta edycja [[Wojewódzki Przegląd Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu|Wojewódzkiego Przeglądu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu]], która odbyła się w 2006 r. |
==Organizator== | ==Organizator== | ||
− | [[Biskupiecki Dom Kultury]] | + | * [[Biskupiecki Dom Kultury]] |
==Opis== | ==Opis== | ||
− | Do konkursu 31 prac | + | Do konkursu 10 artystów zgłosiło 31 prac. 23 lipca 2006 r. odbył się wernisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie nagród. Wystawa zorganizowana w [[Biskupiecki Dom Kultury|Biskupieckim Domu Kultury]] trwała do końca sierpnia 2006 r. Chętni mogli kupić prezentowane rzeźby. |
==Jury== | ==Jury== | ||
− | * [[Izydor Borys]] (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), rzeźbiarz, przewodniczący | + | * [[Izydor Borys]] - (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), rzeźbiarz, przewodniczący |
− | * [[Wiesław Wachowski]] | + | * [[Wiesław Wachowski]] - artysta plastyk, performer z [[ewim:Olsztyn|Olsztyna]] |
− | * [[Anna Kicka]] | + | * [[Anna Kicka]] - malarka z Biskupca |
==Laureaci== | ==Laureaci== | ||
− | * 1 nagroda – [[Krzysztof Adamczyk]] z Lidzbarka Warmińskiego, za interesującą technikę, za poszukiwania i wysoki poziom artystyczny | + | * 1 nagroda – [[Krzysztof Adamczyk]] z [[ewim:Lidzbark Warmiński|Lidzbarka Warmińskiego]], za interesującą technikę, za poszukiwania i wysoki poziom artystyczny |
− | * 2 nagroda – [[Mariusz Iljasiuk]] z Biskupca , za prace Anioły i Weterani, za autentyczność wykonania, autorskie potraktowanie tematu i umiejętne wykorzystanie koloru | + | * 2 nagroda – [[Mariusz Iljasiuk]] z [[ewim:Biskupiec|Biskupca]], za prace ''Anioły i Weterani'', za autentyczność wykonania, autorskie potraktowanie tematu i umiejętne wykorzystanie koloru |
Wyróżnienia: | Wyróżnienia: | ||
− | [[Janusz Radziszewski]] z Biesowa | + | * [[Janusz Radziszewski]] z [[ewim:Biesowo|Biesowa]] |
− | [[Jacek Idźkowski]] z Biskupca | + | * [[Jacek Idźkowski]] z Biskupca |
− | [[Stefan Dąbkowski]] | + | * [[Stefan Dąbkowski]] |
− | [[Jerzy Wilczyński]] | + | * [[Jerzy Wilczyński]] |
− | [[Marek Adamski]] | + | * [[Marek Adamski]] |
− | [[Tadeusz Czapliński]] | + | * [[Tadeusz Czapliński]] |
− | [[Mieczysław Modliszewski]] z Barcian | + | * [[Mieczysław Modliszewski]] z [[ewim:Barciany|Barcian]] |
− | [[Hubert Sarzyński]] | + | * [[Hubert Sarzyński]] |
==Bibliografia== | ==Bibliografia== | ||
− | # JaN : Artyści nagrodzeni / JaN. – Il. // „Gazeta Olsztyńska”. – 2006, nr 174, dod. „Nasza Warmia”, nr 30, s. 5. | + | # JaN : ''Artyści nagrodzeni'' / JaN. – Il. // „Gazeta Olsztyńska”. – 2006, nr 174, dod. „Nasza Warmia”, nr 30, s. 5. |
− | [[Category:Powiat olsztyński]] | + | [[Category: Powiat olsztyński]][[Category:Biskupiec (gmina miejsko-wiejska)]] |
− | [[Category: | + | [[Category: Rzeźba]] |
− | [[Category: | + | [[Category: Sztuka ludowa]] |
− | [[Category: | + | [[Category:1990-]] |
− | [[Category: | + | [[Category: Konkursy]] |
− | [[Category: |
Aktualna wersja na dzień 12:51, 14 paź 2014
Dwudziesta szósta edycja Wojewódzkiego Przeglądu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu, która odbyła się w 2006 r.
Spis treści
Organizator
Opis
Do konkursu 10 artystów zgłosiło 31 prac. 23 lipca 2006 r. odbył się wernisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie nagród. Wystawa zorganizowana w Biskupieckim Domu Kultury trwała do końca sierpnia 2006 r. Chętni mogli kupić prezentowane rzeźby.
Jury
- Izydor Borys - (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), rzeźbiarz, przewodniczący
- Wiesław Wachowski - artysta plastyk, performer z Olsztyna
- Anna Kicka - malarka z Biskupca
Laureaci
- 1 nagroda – Krzysztof Adamczyk z Lidzbarka Warmińskiego, za interesującą technikę, za poszukiwania i wysoki poziom artystyczny
- 2 nagroda – Mariusz Iljasiuk z Biskupca, za prace Anioły i Weterani, za autentyczność wykonania, autorskie potraktowanie tematu i umiejętne wykorzystanie koloru
Wyróżnienia:
- Janusz Radziszewski z Biesowa
- Jacek Idźkowski z Biskupca
- Stefan Dąbkowski
- Jerzy Wilczyński
- Marek Adamski
- Tadeusz Czapliński
- Mieczysław Modliszewski z Barcian
- Hubert Sarzyński
Bibliografia
- JaN : Artyści nagrodzeni / JaN. – Il. // „Gazeta Olsztyńska”. – 2006, nr 174, dod. „Nasza Warmia”, nr 30, s. 5.