Jarosław Kowalski: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Linia 6: Linia 6:
  
 
==Działalność==
 
==Działalność==
W 1994 r. związał się z [[Polskie Radio Olsztyn|Radiem Olsztyn]]. Przyjęty został do „młodzieżowej odmiany” tej stacji - „Radia 103”, w którym funkcję redaktora pełnił [[Piotr Bałtroczyk]]. W 1996 r. otrzymał propozycję pracy w Telewizji Polskiej. Został korespondentem ośrodka gdańskiego oraz ogólnopolskich programów informacyjnych: „Panoramy”, „Wiadomości” i „Kuriera”. Pełnił też funkcję pełnomocnika Zarządu TVP S.A. do spraw utworzenia Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Regionalnego TVP w Olsztynie. Wspólnie z [[Bogusław Osiński|Bogusławem Osińskim]] uruchomił redakcję terenową [[Telewizja Polska. Oddział w Olsztynie| Telewizji Polskiej w Olsztynie]]. Jako pracownik telewizji zebrał wiele nagród za pracę dziennikarza informacyjnego. 1 stycznia 2005 r. został mianowany dyrektorem Oddziału Terenowego TVP w Olsztynie. 16 lutego 2009 r. został z tego stanowiska odwołany. Jednak w listopadzie na wniosek prezesa TVP rada nadzorcza Telewizji Polskiej powołała go ponownie. Obecnie nadal sprawuje tę funkcję.<ref>''Kto jest kim w województwie warmińsko-mazurskim'', red. Grażyna Gregorowicz, Olsztyn, Ga Ga Art, 2001, s. 70.</ref> Od 2005 r. wchodzi w skład Kapituły [[„Wawrzyn” - Literacka Nagroda Warmii i Mazur|„Wawrzynu” - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur]]. Jest też członkiem jury konkursowego przyznającego Nagrody [[Talent Roku w Olsztynie]].
+
W 1994 r. związał się z [[Polskie Radio Olsztyn|Radiem Olsztyn]]. Przyjęty został do „młodzieżowej odmiany” tej stacji - „Radia 103”, w którym funkcję redaktora pełnił [[Piotr Bałtroczyk]]. W 1996 r. otrzymał propozycję pracy w Telewizji Polskiej. Został korespondentem ośrodka gdańskiego oraz ogólnopolskich programów informacyjnych: „Panoramy”, „Wiadomości” i „Kuriera”. Pełnił też funkcję pełnomocnika Zarządu TVP S.A. do spraw utworzenia Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Regionalnego TVP w Olsztynie. Wspólnie z [[Bogusław Osiński|Bogusławem Osińskim]] uruchomił redakcję terenową [[Telewizja Polska. Oddział w Olsztynie| Telewizji Polskiej w Olsztynie]]. Jako pracownik telewizji zebrał wiele nagród za pracę dziennikarza informacyjnego. 1 stycznia 2005 r. został mianowany dyrektorem Oddziału Terenowego TVP w Olsztynie. 16 lutego 2009 r. został z tego stanowiska odwołany. Jednak w listopadzie na wniosek prezesa TVP rada nadzorcza Telewizji Polskiej powołała go ponownie. <ref>''Kto jest kim w województwie warmińsko-mazurskim'', red. Grażyna Gregorowicz, Olsztyn, Ga Ga Art, 2001, s. 70.</ref>  
 +
 
 +
W 2016 r. zakończył pracę w Telewizji Polskiej.<ref>http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jaroslaw-kowalski-po-20-latach-rozstaje-sie-z-tvp-olsztyn</ref>.  
 +
 
 +
Od 2017 r. jest Zastępcą Dyrektora [[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]].
  
 
==Ciekawostki==
 
==Ciekawostki==
Motto życiowe: „Pazerny dwa razy traci”. Hobby: sport, podróże, czytanie, gotowanie.
+
*Od 2005 r. wchodzi w skład Kapituły [[„Wawrzyn” - Literacka Nagroda Warmii i Mazur|„Wawrzynu” - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur]]. Jest też członkiem jury konkursowego przyznającego Nagrody [[Talent Roku w Olsztynie]].
 +
*Motto życiowe: „Pazerny dwa razy traci”. Hobby: sport, podróże, czytanie, gotowanie.
  
 
==Bibliografia==
 
==Bibliografia==

Wersja z 13:04, 5 lut 2018

Źródło: Archiwum prywatne.

(1970- ) – dziennikarz radiowy i telewizyjny, organizator i wieloletni dyrektor ośrodka telewizyjnego w Olsztynie

Biografia

Urodził się 5 sierpnia 1970 r. w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Ukończył Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Jednocześnie działał jako dziennikarz w studenckim Radiu Kortowo. Następnie ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Całe życie zawodowe związał z radiem i telewizją. Jest żonaty. Mieszka w Olsztynie.

Działalność

W 1994 r. związał się z Radiem Olsztyn. Przyjęty został do „młodzieżowej odmiany” tej stacji - „Radia 103”, w którym funkcję redaktora pełnił Piotr Bałtroczyk. W 1996 r. otrzymał propozycję pracy w Telewizji Polskiej. Został korespondentem ośrodka gdańskiego oraz ogólnopolskich programów informacyjnych: „Panoramy”, „Wiadomości” i „Kuriera”. Pełnił też funkcję pełnomocnika Zarządu TVP S.A. do spraw utworzenia Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Regionalnego TVP w Olsztynie. Wspólnie z Bogusławem Osińskim uruchomił redakcję terenową Telewizji Polskiej w Olsztynie. Jako pracownik telewizji zebrał wiele nagród za pracę dziennikarza informacyjnego. 1 stycznia 2005 r. został mianowany dyrektorem Oddziału Terenowego TVP w Olsztynie. 16 lutego 2009 r. został z tego stanowiska odwołany. Jednak w listopadzie na wniosek prezesa TVP rada nadzorcza Telewizji Polskiej powołała go ponownie. [1]

W 2016 r. zakończył pracę w Telewizji Polskiej.[2].

Od 2017 r. jest Zastępcą Dyrektora Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Ciekawostki

Bibliografia

  1. Stankiewicz, Cezary: Zobaczyć siebie : Jarosław Kowalski kandydatem na szefa regionalnej telewizji / Cezary Stankiewicz // „Gazeta Olsztyńska”. - 2004, nr 297, s. 6.
  2. CHA: Jarosław Kowalski / CHA // „Gazeta Wyborcza”. - 2004, nr 300, dod. „Olsztyn”, s. 2.
  3. GREG: Nowy stary dyrektor ośrodka telewizji publicznej / GREG // „Gazeta Olsztyńska”. - 2009, nr 260, dod. „Olsztyn”, s. 1.

Przypisy

  1. Kto jest kim w województwie warmińsko-mazurskim, red. Grażyna Gregorowicz, Olsztyn, Ga Ga Art, 2001, s. 70.
  2. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jaroslaw-kowalski-po-20-latach-rozstaje-sie-z-tvp-olsztyn

Zobacz też

  • Jarosław Kowalski odwołany, materiał na stronie www.olsztyn24.com
  • Jarosław Kowalski ponownie dyrektorem TVP Olsztyn, materiał na stronie www.ro.com.pl