Wojewódzki Przegląd Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu 2006: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
(→Bibliografia) |
|||
Linia 9: | Linia 9: | ||
==Jury== | ==Jury== | ||
* [[Izydor Borys]] - (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), rzeźbiarz, przewodniczący | * [[Izydor Borys]] - (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), rzeźbiarz, przewodniczący | ||
− | * [[Wiesław Wachowski]] - artysta plastyk, | + | * [[Wiesław Wachowski]] - artysta plastyk, performer z [[ewim:Olsztyn|Olsztyna]] |
* [[Anna Kicka]] - malarka z Biskupca | * [[Anna Kicka]] - malarka z Biskupca | ||
==Laureaci== | ==Laureaci== | ||
− | * 1 nagroda – [[Krzysztof Adamczyk]] z Lidzbarka Warmińskiego, za interesującą technikę, za poszukiwania i wysoki poziom artystyczny | + | * 1 nagroda – [[Krzysztof Adamczyk]] z [[ewim:Lidzbark Warmiński|Lidzbarka Warmińskiego]], za interesującą technikę, za poszukiwania i wysoki poziom artystyczny |
− | * 2 nagroda – [[Mariusz Iljasiuk]] z Biskupca, za prace ''Anioły i Weterani'', za autentyczność wykonania, autorskie potraktowanie tematu i umiejętne wykorzystanie koloru | + | * 2 nagroda – [[Mariusz Iljasiuk]] z [[ewim:Biskupiec|Biskupca]], za prace ''Anioły i Weterani'', za autentyczność wykonania, autorskie potraktowanie tematu i umiejętne wykorzystanie koloru |
Wyróżnienia: | Wyróżnienia: | ||
− | * [[Janusz Radziszewski]] z Biesowa | + | * [[Janusz Radziszewski]] z [[ewim:Biesowo|Biesowa]] |
* [[Jacek Idźkowski]] z Biskupca | * [[Jacek Idźkowski]] z Biskupca | ||
* [[Stefan Dąbkowski]] | * [[Stefan Dąbkowski]] | ||
Linia 22: | Linia 22: | ||
* [[Marek Adamski]] | * [[Marek Adamski]] | ||
* [[Tadeusz Czapliński]] | * [[Tadeusz Czapliński]] | ||
− | * [[Mieczysław Modliszewski]] z Barcian | + | * [[Mieczysław Modliszewski]] z [[ewim:Barciany|Barcian]] |
* [[Hubert Sarzyński]] | * [[Hubert Sarzyński]] | ||
Linia 28: | Linia 28: | ||
# JaN : ''Artyści nagrodzeni'' / JaN. – Il. // „Gazeta Olsztyńska”. – 2006, nr 174, dod. „Nasza Warmia”, nr 30, s. 5. | # JaN : ''Artyści nagrodzeni'' / JaN. – Il. // „Gazeta Olsztyńska”. – 2006, nr 174, dod. „Nasza Warmia”, nr 30, s. 5. | ||
− | [[Category: Powiat olsztyński]] | + | [[Category: Powiat olsztyński]][[Category:Biskupiec (gmina miejsko-wiejska)]] |
[[Category: Rzeźba]] | [[Category: Rzeźba]] | ||
[[Category: Sztuka ludowa]] | [[Category: Sztuka ludowa]] | ||
− | [[Category: | + | [[Category:1990-]] |
[[Category: Konkursy]] | [[Category: Konkursy]] | ||
− |
Aktualna wersja na dzień 12:51, 14 paź 2014
Dwudziesta szósta edycja Wojewódzkiego Przeglądu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu, która odbyła się w 2006 r.
Spis treści
Organizator
Opis
Do konkursu 10 artystów zgłosiło 31 prac. 23 lipca 2006 r. odbył się wernisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie nagród. Wystawa zorganizowana w Biskupieckim Domu Kultury trwała do końca sierpnia 2006 r. Chętni mogli kupić prezentowane rzeźby.
Jury
- Izydor Borys - (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), rzeźbiarz, przewodniczący
- Wiesław Wachowski - artysta plastyk, performer z Olsztyna
- Anna Kicka - malarka z Biskupca
Laureaci
- 1 nagroda – Krzysztof Adamczyk z Lidzbarka Warmińskiego, za interesującą technikę, za poszukiwania i wysoki poziom artystyczny
- 2 nagroda – Mariusz Iljasiuk z Biskupca, za prace Anioły i Weterani, za autentyczność wykonania, autorskie potraktowanie tematu i umiejętne wykorzystanie koloru
Wyróżnienia:
- Janusz Radziszewski z Biesowa
- Jacek Idźkowski z Biskupca
- Stefan Dąbkowski
- Jerzy Wilczyński
- Marek Adamski
- Tadeusz Czapliński
- Mieczysław Modliszewski z Barcian
- Hubert Sarzyński
Bibliografia
- JaN : Artyści nagrodzeni / JaN. – Il. // „Gazeta Olsztyńska”. – 2006, nr 174, dod. „Nasza Warmia”, nr 30, s. 5.