Wojewódzki Przegląd Nieprofesjonalnej Tkaniny Artystycznej – Kętrzyn 1999: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 2: Linia 2:
  
  
Organizatorzy
+
==Organizatorzy==
 
* [[Kętrzyński Dom Kultury]]
 
* [[Kętrzyński Dom Kultury]]
 
* [[Regionalny Ośrodek Kultury w Olsztynie]]
 
* [[Regionalny Ośrodek Kultury w Olsztynie]]
Linia 11: Linia 11:
  
 
==Opis==
 
==Opis==
Konkurs ogłoszono w styczniu 1999 r. Zostało zgłoszonych 46 prac 32 autorów. Jury obradowało 9 listopada 1999 r. w Kętrzynie. Po zapoznaniu się ze zgłoszonymi dziełami postanowiło dopuścić wszystkie prace do wystawy, a ich autorów uhonorować dyplomami uczestnictwa. 21 listopada 1999 r. dokonano podsumowania Przeglądu i nastąpiło otwarcie wystawy poprzeglądowej, która trwała do 15 stycznia 2000 r.  W wernisażu uczestniczyło 80 osób. Wystawę zwiedziło ponad 500 osób. Efektem Przeglądu była kontynuacja amatorskiej działalności tkackiej oraz tradycyjnych metod i technik tkackich. Wymiana doświadczeń artystycznych i wykonawczych, podniesienie estetyki prezentowanych prac. Większość prac zgłoszonych na Przegląd to gobeliny, ale wystąpiły także kilimy oraz tkaniny dwuosnowowe. Przegląd został zorganizowany w ramach programu „[[Warmińsko-Mazurskie Promocje Artystyczne – 1999 r.]]”.
+
Konkurs ogłoszono w styczniu 1999 r. Zostało zgłoszonych 46 prac 32 autorów. Jury obradowało 9 listopada 1999 r. w [[ewim:Kętrzyn|Kętrzynie]]. Po zapoznaniu się ze zgłoszonymi dziełami postanowiło dopuścić wszystkie prace do wystawy, a ich autorów uhonorować dyplomami uczestnictwa. 21 listopada 1999 r. dokonano podsumowania Przeglądu i nastąpiło otwarcie wystawy poprzeglądowej, która trwała do 15 stycznia 2000 r.  W wernisażu uczestniczyło 80 osób. Wystawę zwiedziło ponad 500 osób. Efektem Przeglądu była kontynuacja amatorskiej działalności tkackiej oraz tradycyjnych metod i technik tkackich. Wymiana doświadczeń artystycznych i wykonawczych, podniesienie estetyki prezentowanych prac. Większość prac zgłoszonych na Przegląd to gobeliny, ale wystąpiły także kilimy oraz tkaniny dwuosnowowe. Przegląd został zorganizowany w ramach programu „[[Warmińsko-Mazurskie Promocje Artystyczne – 1999 r.]]”.
  
 
==Jury==
 
==Jury==
Linia 42: Linia 42:
 
# ''Sprawozdanie merytoryczne z realizacji „Warmińsko-Mazurskich Promocji Artystycznych”,'' Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 28/43-48.
 
# ''Sprawozdanie merytoryczne z realizacji „Warmińsko-Mazurskich Promocji Artystycznych”,'' Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 28/43-48.
  
[[Category:Powiat kętrzyński]]
+
[[Category: Rzemiosło artystyczne]]
[[Category:Powiat olsztyński]]
+
[[Category: Konkursy]]
[[Category:1991-2000]]
+
[[Category: Wystawy]]
[[Category:Festiwale]]
+
[[Category: Powiat kętrzyński]]
[[Category:Malarstwo]]
+
[[Category: Olsztyn]]
[[Category: Grafika i rysunek]]
+
[[Category: Kętrzyn]]
[[Category:Warmia]]
+
[[Category:1990-]]
[[Category:Mazury]]
 
[[Category:Konkursy]]
 

Aktualna wersja na dzień 13:47, 30 paź 2014

Szesnasta edycja, cyklicznego wydarzenia artystycznego Wojewódzkiego Przeglądu Nieprofesjonalnej Tkaniny Artystycznej w Kętrzynie, zorganizowana w 1999 r.


Organizatorzy

Cele

  • Prezentacja efektów rocznej pracy tkaczy-amatorów
  • Wspieranie i upowszechnianie tradycyjnej formy rękodzieła artystycznego

Opis

Konkurs ogłoszono w styczniu 1999 r. Zostało zgłoszonych 46 prac 32 autorów. Jury obradowało 9 listopada 1999 r. w Kętrzynie. Po zapoznaniu się ze zgłoszonymi dziełami postanowiło dopuścić wszystkie prace do wystawy, a ich autorów uhonorować dyplomami uczestnictwa. 21 listopada 1999 r. dokonano podsumowania Przeglądu i nastąpiło otwarcie wystawy poprzeglądowej, która trwała do 15 stycznia 2000 r. W wernisażu uczestniczyło 80 osób. Wystawę zwiedziło ponad 500 osób. Efektem Przeglądu była kontynuacja amatorskiej działalności tkackiej oraz tradycyjnych metod i technik tkackich. Wymiana doświadczeń artystycznych i wykonawczych, podniesienie estetyki prezentowanych prac. Większość prac zgłoszonych na Przegląd to gobeliny, ale wystąpiły także kilimy oraz tkaniny dwuosnowowe. Przegląd został zorganizowany w ramach programu „Warmińsko-Mazurskie Promocje Artystyczne – 1999 r.”.

Jury

Laureaci

Nagrody

Wyróżnienia

Bibliografia

  1. Protokół z posiedzenia jury XVI Wojewódzkiego Przeglądu Nieprofesjonalnej Tkaniny Artystycznej – Kętrzyn’99 , Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn, 8/235.
  2. Sprawozdanie merytoryczne z realizacji „Warmińsko-Mazurskich Promocji Artystycznych”, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 28/43-48.