Krystyna Sól

Ginący świat (gobelin)
Źródło:„Olsztyński Informator Kulturalny”. - 1997, nr 12, s. 28.

(1947- ) - malarka, pedagog zajmuje się także tkaniną artystyczną

Spis treści

Biografia

Urodziła się w Napratach. Absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego Instytutu Profilaktyki i Resocjalizacji. Zamieszkała w Olsztynie w 1965 r. Była dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim. Stworzyła Środowiskowy Dom dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, gdzie przez wiele lat była kierownikiem.

Działalność

Malarstwa uczyła się pod kierunkiem Barbary Hulanickiej. W 1984 r. ukończyła kurs tkactwa artystycznego w Centrum Tkactwa w Barczewie. Pełni funkcję Prezesa Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie.

Twórczość

Zajmuje się tkactwem artystycznym, batikiem i malarstwem. Maluje akwarelą, gwaszem, pastelami oraz akrylem. Tematem jej prac są pejzaże, kwiaty, a także ptaki.

Wystawy

Indywidualne wystawy miała w Barczewie, Dobrym Mieście, Gietrzwałdzie, Olsztynie. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce, a także w Niemczech i we Francji.

Nagrody

Otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in.:

Multimedia

Bibliografia

  1. XXV Przegląd Twórczości Klubu Plastyka Amatora Sąsiedzi / Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. - Olsztyn: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, 2005.

Zobacz też

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury
na lata 2007-2013.

© 2011 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.