Agnieszka Kołodyńska

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja z dnia 13:24, 6 kwi 2018 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Źródło: Zdjęcie udostępnione przez Agnieszkę Kołodyńską

Reżyser teatralny, aktorka, psychopedagog i animatorka kultury z Olsztyna, od 5 listopada 2015 do 19 maja 2017 roku dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Biografia i działalność zawodowa

Psychopedagog, pedagog teatralny, menedżer i animator kultury z wykształcenia. Z Olsztynem związana od 2004 roku. Inicjatorka i aktywistka ruchu Obywatele Kultury Olsztyna. Sygnatariuszka Deklaracji na rzecz kultury miasta Olsztyna (26 września 2013). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000) i Prezydenta Olsztyna (2014).

Realizowała autorskie projekty teatralne i edukacyjno-artystyczne z Olsztyńskim Teatrem Lalek, Teatrem im. Stefana Jaracza oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Współpracowała także z placówkami edukacyjnymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie edukacji artystycznej i obywatelskiej, m.in. w Olsztynie, Poznaniu, Łodzi, Bytomiu i Nowej Soli.

Jako artystka zrealizowała wiele autorskich projektów z różnymi ośrodkami twórczości alternatywnej, m.in. z Teatrem Porywacze Ciał (Poznań), Teatrem Ósmego Dnia (Poznań), Teatrem A PART (Katowice), Białym Teatrem (Olsztyn), Studiem Ruchome Dźwięki (Olsztyn), a także z różnymi organizacjami pozarządowymi, m.in. ze Stowarzyszeniem Artystycznym Teatr Porywacze Ciał i & CO (Poznań), Stowarzyszeniem Tratwa (Olsztyn), Stowarzyszeniem Scena Babel (Olsztyn), Stowarzyszeniem Teatr Prawie Dorosły (Bartąg) i Fundacją Teatru Ósmego Dnia (Poznań). Zasiada w jury Olsztyńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora „Solo” oraz innych inicjatyw o charakterze konkursowym lub przeglądach.

Wybrane osiągnięcia

  • Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000)
  • Stypendystka Prezydenta Olsztyna (2014)

Multimedia

Bibliografia

  1. Informacje udostępnione przez Agnieszkę Kołodyńską
  2. olsztyn.tvp.pl/22073144/agnieszka-kolodynska-nowa-dyrektor-mok
  3. olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,18999517,agnieszka-kolodynska-nowym-dyrektorem-mok-u.html?disableRedirects=true
  4. www.olsztyn24.com/news/26570-agnieszka-kolodyska-wygrala-konkurs-na-dyrektora-olsztyskiego-mok.html
  5. ko.olsztyn.pl/new/files/Program_teatralny_Promyczek.pdf
  6. naszolsztyniak.pl/250741,Teatr-Jednego-Aktora-w-Olsztynie.html