Festiwal Poetycki „Dzyndzołki Fulkontakt 2001”: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
(Program)
(Uczestnicy)
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Przegląd poezji zorganizowany w Olsztynie w dniach 19-20 października 2001 r.  
+
[[Image:Dzynd.jpg|thumb|right|400px]]
 +
Przegląd poezji zorganizowany w [[ewim:Olsztyn|Olsztynie]] w dniach 19-20 października 2001 r.  
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Linia 6: Linia 7:
 
==Opis==
 
==Opis==
 
Prezentacje festiwalowe odbywały się w „Spichlerzu” oraz w pubie „Sowa”. W ramach prezentacji wystąpili poeci rocznika ’70.
 
Prezentacje festiwalowe odbywały się w „Spichlerzu” oraz w pubie „Sowa”. W ramach prezentacji wystąpili poeci rocznika ’70.
 +
W 2002 r. odbył się [[Ogólnopolski Festiwal Prozy „Dzyndzołki Fulkontakt” 2002]].
  
 
==Uczestnicy==
 
==Uczestnicy==
Uczestnikami festiwalu byli: [[Marcin Włodarski]] z Susza, Marcin Cecko z Warszawy, Piotr Macierzyński z Łodzi, Paweł Lekszycki z Dąbrowy Górniczej, Wojciech Brzoska z Sosnowca, Jarosław Lipszyc z Warszawy, Waldemar Ślefarski z Torunia oraz [[Jacek Bała]], [[Marcin Cielecki]] i [[Krzysztof Kowalewski]] z Olsztyna.
+
Uczestnikami festiwalu byli: [[Marcin Włodarski]] z [[ewim:Susz|Susza]], Marcin Cecko z Warszawy, Piotr Macierzyński z Łodzi, Paweł Lekszycki z Dąbrowy Górniczej, Wojciech Brzoska z Sosnowca, Jarosław Lipszyc z Warszawy, Waldemar Ślefarski z Torunia oraz [[Jacek Bała]], [[Marcin Cielecki]] i [[Krzysztof Kowalewski]] z [[ewim:Olsztyn|Olsztyna]].
  
 
==Program==
 
==Program==
*19 października - promocja debiutanckiego tomu wierszy [[Jacek Bała |Jacka Bały]] pt. ''Połykanie brzegów'', wiersze Marcina Włodarskiego, Marcina Cecko, Marcina Kieleckiego, Piotra Macierzyńsiego. W pubie „Sowa” Waldemar Ślefarski zaprezentował swoje teksty do starych szlagierów wojskowo-popowych, Sławek Laskowski zaprezentował pieśni poetyckie, a [[Antek Grzybek]] swój teledysk - rzecz o samotności i bohaterstwie rozpisaną na multimedialną wariację słowno-graficzną. Na scenie pojawił się też Andriej Nikołaj Nikołajewicz & The Stół Z Powyłamywanymi Nogami! z coverami polskiej piosenki lat 60-tych i 70-tych oraz Larry & Company.  
+
*19 października - promocja debiutanckiego tomu wierszy [[Jacek Bała |Jacka Bały]] pt. ''Połykanie brzegów'', wiersze Marcina Włodarskiego, Marcina Cecko, Marcina Cieleckiego, Piotra Macierzyńskiego. W pubie „Sowa” Waldemar Ślefarski zaprezentował swoje teksty do starych szlagierów wojskowo-popowych, [[Sławomir Laskowski]] zaprezentował pieśni poetyckie, a [[Antoni Grzybek |Antek Grzybek]] swój teledysk - rzecz o samotności i bohaterstwie rozpisaną na multimedialną wariację słowno-graficzną. Na scenie pojawił się też Andriej Nikołaj Nikołajewicz & The Stół Z Powyłamywanymi Nogami! z coverami polskiej piosenki lat 60-tych i 70-tych oraz Larry & Company.  
*20 października - promocja 12. numeru pisma [[„Portret”]], prezentacje twórczości Wojciecha Brzoski, Pawła Lekszyckiego, Jarosława Lipszyca, spotkanie autorskie [[Krzysztof Kowalewski |Krzysztofa Kowalewskiego]]. W pubie „Sowa”- podsumowanie 12 numerów „Portretu”, na scenie pojawiła się Rene Ordones, Aneta Wirzinkiewicz z monodramem na podstawie opowiadania [[Mariusz Sieniewicz |Mariusza Sieniewicza]] pt. ''Żydówek nie obsługujemy!'' a także zespołu [[Loud for Love]], zespół Meble z [[Paweł Dunin-Wąsowicz |Pawłem Duninem-Wąsowiczem]] i Andriej Nikołaj Nikołajewicz & The Stół Z Powyłamywany-mi Nogami!
+
*20 października - promocja 12. numeru pisma [[Portret]], prezentacje twórczości Wojciecha Brzoski, Pawła Lekszyckiego, Jarosława Lipszyca, spotkanie autorskie [[Krzysztof Kowalewski |Krzysztofa Kowalewskiego]]. W pubie „Sowa”- podsumowanie 12 numerów „Portretu”, na scenie pojawiła się Rene Ordones, Aneta Wirzinkiewicz z monodramem na podstawie opowiadania [[Mariusz Sieniewicz |Mariusza Sieniewicza]] pt. ''Żydówek nie obsługujemy!'' a także zespołu [[Loud for Love]], zespół Meble z [[Paweł Dunin-Wąsowicz |Pawłem Duninem-Wąsowiczem]] i Andriej Nikołaj Nikołajewicz & The Stół Z Powyłamywany-mi Nogami!
  
 
==Bibliografia==
 
==Bibliografia==
 
#Motawicki, Grzegorz: ''Dzyndzołki fulkontaktowanie poezji'' / Grzegorz Motawicki // „Warmia i Mazury”. – 2001/2002, nr 8/9, s. 60-61.  
 
#Motawicki, Grzegorz: ''Dzyndzołki fulkontaktowanie poezji'' / Grzegorz Motawicki // „Warmia i Mazury”. – 2001/2002, nr 8/9, s. 60-61.  
 +
#Nosal, Anna: '' Co można zrobić z poezją? : Festiwal Poetycki „Dzyndzołki Fulkontakt 2001” / Anna Nosal // „Kulisy Warmii i Mazur”. – 2001, nr 42/43, s. 16.
  
 
[[Category:Olsztyn]]
 
[[Category:Olsztyn]]
[[Category:Poezja]]
+
[[Category:Literatura]]
 
[[Category:Konkursy]]
 
[[Category:Konkursy]]
[[Category:2001-2010]]
+
[[Category:1990-]]

Aktualna wersja na dzień 13:22, 13 lis 2014

Dzynd.jpg

Przegląd poezji zorganizowany w Olsztynie w dniach 19-20 października 2001 r.

Organizator

Dwudniową imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne „Portret” i Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Opis

Prezentacje festiwalowe odbywały się w „Spichlerzu” oraz w pubie „Sowa”. W ramach prezentacji wystąpili poeci rocznika ’70. W 2002 r. odbył się Ogólnopolski Festiwal Prozy „Dzyndzołki Fulkontakt” 2002.

Uczestnicy

Uczestnikami festiwalu byli: Marcin Włodarski z Susza, Marcin Cecko z Warszawy, Piotr Macierzyński z Łodzi, Paweł Lekszycki z Dąbrowy Górniczej, Wojciech Brzoska z Sosnowca, Jarosław Lipszyc z Warszawy, Waldemar Ślefarski z Torunia oraz Jacek Bała, Marcin Cielecki i Krzysztof Kowalewski z Olsztyna.

Program

  • 19 października - promocja debiutanckiego tomu wierszy Jacka Bały pt. Połykanie brzegów, wiersze Marcina Włodarskiego, Marcina Cecko, Marcina Cieleckiego, Piotra Macierzyńskiego. W pubie „Sowa” Waldemar Ślefarski zaprezentował swoje teksty do starych szlagierów wojskowo-popowych, Sławomir Laskowski zaprezentował pieśni poetyckie, a Antek Grzybek swój teledysk - rzecz o samotności i bohaterstwie rozpisaną na multimedialną wariację słowno-graficzną. Na scenie pojawił się też Andriej Nikołaj Nikołajewicz & The Stół Z Powyłamywanymi Nogami! z coverami polskiej piosenki lat 60-tych i 70-tych oraz Larry & Company.
  • 20 października - promocja 12. numeru pisma „Portret”, prezentacje twórczości Wojciecha Brzoski, Pawła Lekszyckiego, Jarosława Lipszyca, spotkanie autorskie Krzysztofa Kowalewskiego. W pubie „Sowa”- podsumowanie 12 numerów „Portretu”, na scenie pojawiła się Rene Ordones, Aneta Wirzinkiewicz z monodramem na podstawie opowiadania Mariusza Sieniewicza pt. Żydówek nie obsługujemy! a także zespołu Loud for Love, zespół Meble z Pawłem Duninem-Wąsowiczem i Andriej Nikołaj Nikołajewicz & The Stół Z Powyłamywany-mi Nogami!

Bibliografia

  1. Motawicki, Grzegorz: Dzyndzołki fulkontaktowanie poezji / Grzegorz Motawicki // „Warmia i Mazury”. – 2001/2002, nr 8/9, s. 60-61.
  2. Nosal, Anna: Co można zrobić z poezją? : Festiwal Poetycki „Dzyndzołki Fulkontakt 2001” / Anna Nosal // „Kulisy Warmii i Mazur”. – 2001, nr 42/43, s. 16.