Festiwal Poetycki „Dzyndzołki Fulkontakt 2001”

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dzynd.jpg

Przegląd poezji zorganizowany w Olsztynie w dniach 19-20 października 2001 r.

Organizator

Dwudniową imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne „Portret” i Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Opis

Prezentacje festiwalowe odbywały się w „Spichlerzu” oraz w pubie „Sowa”. W ramach prezentacji wystąpili poeci rocznika ’70. W 2002 r. odbył się Ogólnopolski Festiwal Prozy „Dzyndzołki Fulkontakt” 2002.

Uczestnicy

Uczestnikami festiwalu byli: Marcin Włodarski z Susza, Marcin Cecko z Warszawy, Piotr Macierzyński z Łodzi, Paweł Lekszycki z Dąbrowy Górniczej, Wojciech Brzoska z Sosnowca, Jarosław Lipszyc z Warszawy, Waldemar Ślefarski z Torunia oraz Jacek Bała, Marcin Cielecki i Krzysztof Kowalewski z Olsztyna.

Program

  • 19 października - promocja debiutanckiego tomu wierszy Jacka Bały pt. Połykanie brzegów, wiersze Marcina Włodarskiego, Marcina Cecko, Marcina Cieleckiego, Piotra Macierzyńskiego. W pubie „Sowa” Waldemar Ślefarski zaprezentował swoje teksty do starych szlagierów wojskowo-popowych, Sławomir Laskowski zaprezentował pieśni poetyckie, a Antek Grzybek swój teledysk - rzecz o samotności i bohaterstwie rozpisaną na multimedialną wariację słowno-graficzną. Na scenie pojawił się też Andriej Nikołaj Nikołajewicz & The Stół Z Powyłamywanymi Nogami! z coverami polskiej piosenki lat 60-tych i 70-tych oraz Larry & Company.
  • 20 października - promocja 12. numeru pisma „Portret”, prezentacje twórczości Wojciecha Brzoski, Pawła Lekszyckiego, Jarosława Lipszyca, spotkanie autorskie Krzysztofa Kowalewskiego. W pubie „Sowa”- podsumowanie 12 numerów „Portretu”, na scenie pojawiła się Rene Ordones, Aneta Wirzinkiewicz z monodramem na podstawie opowiadania Mariusza Sieniewicza pt. Żydówek nie obsługujemy! a także zespołu Loud for Love, zespół Meble z Pawłem Duninem-Wąsowiczem i Andriej Nikołaj Nikołajewicz & The Stół Z Powyłamywany-mi Nogami!

Bibliografia

  1. Motawicki, Grzegorz: Dzyndzołki fulkontaktowanie poezji / Grzegorz Motawicki // „Warmia i Mazury”. – 2001/2002, nr 8/9, s. 60-61.
  2. Nosal, Anna: Co można zrobić z poezją? : Festiwal Poetycki „Dzyndzołki Fulkontakt 2001” / Anna Nosal // „Kulisy Warmii i Mazur”. – 2001, nr 42/43, s. 16.