Zespół Śpiewaczy Wrzosy

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zespół Śpiewaczy „Wrzosy” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Dźwierzutach


Skład

Obecny skład zespołu:


Historia

Zespół „Wrzosy” powstał w listopadzie 2006r. z inicjatywy Janusza Ałaja. Pierwszymi członkami zespołu byli: Stefan Bałdyga – kierownik zespołu, Maria Drobot, Czesława Żyłka, Józefa Pianka, Zofia Śledzińska. W późniejszych latach dołączyli: Zofia i Jan Kowalczyk oraz Janina Ostaszewska. Instruktorami muzycznymi byli: Jan Lewandowski (2008-009) oraz Sławomir Gutysz (2009-2011). Mimo trudnych chwil zespół przetrwał i dzisiaj może się pochwalić wieloma sukcesami, które zdobywa. Zespół bardzo często występuje – w latach 2009 do 2011 wystąpił 120 razy. Występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i całego kraju.


Osiągnięcia

  • występ w Sali Kongresowej Pałacu Kultury w Warszawie w 2010 r. na XIII Zjeździe Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych
  • występ na spotkaniu przedwyborczym z Kandydatem na Prezydenta RP Bronisławem Komorowskim w Działdowie (02 lipca 2010 r.)
  • występy podczas prezentacji stołów świątecznych w Warszawie i Olsztynie
  • zespół otrzymał Wyróżnienie Juranda w 2011 r. nadanego przez Kapitułę Juranda Powiatu Szczycieńskiego za szczególne osiągnięcia w sferze kulturowej
  • zespół ma nagrane 3 płyty
  • kilkukrotny występ w Polskie Radio Olsztyn w audycji „Raz na ludowo”

Zespół wielokrotnie zajmował pierwsze miejsca na festiwalach muzycznych seniorów w wielu miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego.