Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych O Laur Złotej Rybki – Biskupiec 2010

Trzydziesta edycja Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki” w Biskupcu, zorganizowana w Biskupcu w dniu 11 czerwca 2010 r.

Spis treści

Organizator

Współorganizatorzy

Przebieg

W konkursie, będącym galą finałową wojewódzkiego przeglądu, wzięło udział dziesięć zespołów teatralnych ze szkół podstawowych z Czerwonki, Ornety, Bukwałdu, Węgorzewa, Olsztyna, Ełku, Ostródy, Wiatrowca i Laseczna. Gala odbyła się w Sali Biskupieckiego Domu Kultury. Jako gość specjalny wystąpił Artur Barciś, który zasiadł także w gronie jury.

Program[1]

  • 9:00 – rozpoczęcie imprezy
  • 9:10 – pozakonkursowy występ zespołu „Kłobuczki” z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Biskupcu

Występy konkursowe:

  • 9:25 – Zespół Szkół w Czerwonce - Koło Teatralne „Bajeczka”
  • 9:50 – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie - Teatrzyk „Cento”
  • 10:15 – SP w Bukwałdzie - Teatrzyk „Kłobuki”
  • 10:40 – SP nr 1 w Węgorzewie i Węgorzewskie Centrum Kultury - Teatr „W Kieszeni”
  • 11:15 – SP nr 33 w Olsztynie - Grupa Teatralna „Szklana Kula”
  • 11:45 – SP nr 13 w Olsztynie - Szkolny Teatrzyk „Promyczek”
  • 12:10 – Ełckie Centrum Kultury - Teatr „Kamienica 21”
  • 12:35 – SP nr 3 w Ostródzie - Grupa Teatralna „Trójeczka”
  • 13:10 – SP w Wiatrowcu - „Nasz Teatrzyk”
  • 13:35 – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lasecznie - Teatrzyk „Arlekin”

Jury

Laureaci

  • I miejsce („Złota Rybka”) – Szkolny Teatrzyk „Promyczek” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie za przedstawienie Alicja w krainie czarów
  • II miejsce („Srebrna Rybka”) - Teatrzyk „Arlekin” z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lasecznie za przedstawienie Nie jestem Pokemonem
  • III miejsce („Brązowa Rybka”) - Grupa Teatralna „Trójeczka” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie za przedstawienie Nie ma tego złego

Wyróżnienia:

  • Teatr „W Kieszeni” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie i Węgorzewskiego Centrum Kultury za przedstawienie Jeden dzień z życia ucznia

Pozostałe zespoły teatralne uhonorowane nagrodami rzeczowymi:

  • Koło Teatralne „Bajeczka” z Zespołu Szkół w Czerwonce za przedstawienie Co piszczy w trawie czyli historia Calineczki
  • Teatrzyk „Cento” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie za przedstawienie U Neptuna
  • Teatrzyk „Kłobuki” ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie za przedstawienie Brzydkie kaczątko
  • Grupa Teatralna „Szklana Kula” ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie za przedstawienie Bajka o łaciatym słoniu

Teatr „Kamienica 21” z Ełckiego Centrum Kultury za przedstawienie Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

  • „Nasz Teatrzyk” ze Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu za przedstawienie Tomcio Paluszek

Przypisy

  1. Według informacji ze strony Starostwa Powiatowego w Olsztynie

Zobacz też

Relację z Gali Finałowej

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury
na lata 2007-2013.

© 2011 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.