Ełckie Centrum Kultury

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Samorządowa instytucja kultury działająca na terenie miasta. Powstała w miejsce Miejskiego Domu Kultury w Ełku wybudowanego w 1970 r. Modernizację ECK zakończono w 2012 r.

Siedziba

ul Wojska Polskiego 47
19-300 Ełk

Dyrektor

Struktura

Kino

Ełckie Centrum Kultury posiada salę kinową. Organizowane są seanse filmowe dla dzieci, rodzin, seniorów, kobiet oraz tematyczne - klasyka kina, filmy dokumentalne.

Pracownie

  • pracownia ceramiczna - istnieje od 1999 r. W pracowni uczestniczy młodzież od 14 roku życia. Nauka jest prowadzona metodą "krok po kroku" począwszy od mieszania gliny szamotowej sprowadzanej z Jaroszowa, poprzez ugniatanie, naukę różnych technik takich jak formowanie z pałeczków, pasków: misek, miseczek, waz, świeczników, rzeźb. W pracowni znajduje się piec ceramiczny.
  • pracownia modelarska - powstała w 1980 r. z inicjatywy grupy ełckich modelarzy. Początkowo specjalizacją modelarni były wyczynowe modele akrobacyjne latające na uwięzi oraz modele rakiet. W chwili obecnej modelarze wykonują również modele zdalnie sterowane latające i pływające z napędem spalinowym oraz elektrycznym.

Wydarzenia i imprezy

MultimediaFilm udostępniony w ramach projektu Regionalna Kronika Filmowa

Bibliografia

  1. http://www.eck.elk.pl/