Krystyna Ciszkiewicz

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Praca K. Ciszkiewicz
Źródło:http://www.plastycy.artneo.pl/

(1939- ) - malarka, zajmuje się także witrażem, batikiem, projektowaniem biżuterii oraz tkactwem

Biografia

Urodziła się w Warszawie. Ukończyła Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej i z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego. Od 1947 r. mieszka w Olsztynie.

Działalność

Jest czynnym członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur, a od 2002 r. należy także do Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie Od kilku lat prowadzi warsztaty witrażowe w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Twórczość

Od lat, równolegle z pracą zawodową, zajmuje się sztuką. Wykonuje m.in. witraże techniką Tiffanego, tradycyjne oraz malowane. Projektuje i wykonuje biżuterię unikatową z naturalnych kamieni półszlachetnych, bursztynów a także muszli. Maluje techniką olejną, akrylową, akwarelową oraz pastelową portrety, pejzaże, martwą naturę, kwiaty oraz sceny rodzajowe. Inspiracją jej prac jest natura oraz dawni mistrzowie. Wykonuje również miniatury na pisankach zajmuje się batikiem, tkactwem i dzianiną artystyczną.

Wystawy

Multimedia

Bibliografia

  1. XXV Przegląd Twórczości Klubu Plastyka Amatora Sąsiedzi / Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. - Olsztyn: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, 2005.

Zobacz też