Kaziuki Wilniuki w Lidzbarku Warmińskim 2010

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
(Przekierowano z Kaziuki-Wilniuki 2010)

Dwudziesta szósta edycja imprezy Kaziuki Wilniuki w Lidzbarku Warmińskim odbyła się 7 marca 2010 r. pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Bogdana Borusewicza oraz Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego Jacka Protasa.

Organizator

Przebieg

Kulminacją tegorocznych Kaziuków był koncert galowy w Lidzbarku Warmińskim. Odbył się w niedzielę 7 marca 2010 r. o godzinie 13. Na scenie było można zobaczyć Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca Wileńszczyzna, Rodzinę Saszenków wykonującą wileńskie pieśni w nowych aranżacjach. Dodatkowo zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii z Lidzbarskiego Domu Kultury oraz Kapela „Barty” z Bartoszyc.

Prowadzenia: Ciotka Franukowa – Anna Adamowicz i Wincuk Bałbatunszczyk z Pustaszyszek – Dominik Kuziniewicz. W ich wykonaniu publiczność usłyszała również gawędy w gwarze wileńskiej.

Koncertom towarzyszył kiermasz sztuki ludowej, na którym swoje wyroby i najpiękniejsze palmy wileńskie prezentowali artyści z Wileńszczyzny. W wykonaniu zespołu Wileńszczyzna był Kiermasz Wileński, widowisko taneczno-muzyczne.

Program

  • Koncerty
    • 5 marca

godz. 18.00 - hala sportowa w Kętrzynie, organizator – Kętrzyńskie Centrum Kultury

    • 6 marca

godz. 11.00 sala Auditorium Maximum w Olsztynie organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
godz. 18.00 sala Miejskiego Domu Kultury w Ornecie organizator – Miejski Dom Kultury w Ornecie

    • 7 marca

godz. 11.00 otwarcie wystawy „Kościoły na Wileńszczyźnie w fotografii Jerzego Karpowicza” Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim
godz. 13.00 hala sportowa ul. Polna 36 przy Gimnazjum Nr 2
koncert główny - Gala Kaziukowa - organizator Lidzbarski Dom Kultury
godz. 18.00 sala Bartoszyckiego Domu Kultury – organizator Bartoszycki Dom Kultury

Zobacz też