Rejonowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Złota Kaczka w Barczewie - 2010: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
(→Bibliografia) |
|||
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 11: | Linia 11: | ||
*[[Wojciech Zenderowski]] | *[[Wojciech Zenderowski]] | ||
==Uczestnicy== | ==Uczestnicy== | ||
− | *Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej w Łęgajnach | + | *Koło teatralne ze [[ewim:Szkoła Podstawowa w Łęgajnach|Szkoły Podstawowej w Łęgajnach]] |
− | *Teatrzyk [["Barsuki"]] ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie | + | *Teatrzyk [["Barsuki"]] ze [[ewim:Szkoła Podstawoa w Spręcowie|Szkoły Podstawowej w Spręcowie]] |
− | *Grupa [[Ichtis]] z | + | *Grupa [[Ichtis]] z [[ewim:Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stawigudzie|Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Stawigudzie]] |
− | *Koło teatralno-taneczne [["Błysk"]] ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie | + | *Koło teatralno-taneczne [["Błysk"]] ze [[ewim:Szkoła Podstawowa nr 3 w Olsztynie|Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie]] |
− | *Grupa [["Szklana kula"]] ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie | + | *Grupa [["Szklana kula"]] ze [[ewim:Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie|Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie]] |
− | * Teatr [["Sumus"]] ze Szkoły Podstawowej w Purdzie | + | * Teatr [["Sumus"]] ze [[ewim:Szkoła Podstawowa w Purdzie|Szkoły Podstawowej w Purdzie]] |
*Teatr dramatyczny z Gimnazjum w Purdzie | *Teatr dramatyczny z Gimnazjum w Purdzie | ||
*Koło teatralne z [[Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie|Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie]] | *Koło teatralne z [[Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie|Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie]] | ||
Linia 32: | Linia 32: | ||
[[Category: Konkursy]] [[Category: Teatr]] | [[Category: Konkursy]] [[Category: Teatr]] | ||
[[Category: Powiat olsztyński]] | [[Category: Powiat olsztyński]] | ||
− | [[Category: | + | [[Category: Barczewo (gmina miejsko-wiejska)]] |
+ | [[Category:1990-]] |
Aktualna wersja na dzień 13:10, 13 sty 2015
Przegląd teatralnych zespołów dziecięcych w ramach Rejonowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Złota Kaczka” w Barczewie.
Spis treści
Opis
Konkurs miał miejsce 5 maja 2010 r. w Centrum Kultury i Promocji Gminy Barczewo. Przegląd jest etapem Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Teatralnych o „Laur Złotej Rybki”. W konkursie wzięło udział 8 grup teatralnych z Olsztyna, Stawigudy, Purdy, Łęgajn, Spręcowa oraz Barczewa.
Organizatorzy
Jury
- Leszek Grad - przewodniczący
- Krystyna Jędrys
- Władysław Katarzyński
- Józef Jacek Rojek
- Wojciech Zenderowski
Uczestnicy
- Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej w Łęgajnach
- Teatrzyk "Barsuki" ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie
- Grupa Ichtis z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Stawigudzie
- Koło teatralno-taneczne "Błysk" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie
- Grupa "Szklana kula" ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie
- Teatr "Sumus" ze Szkoły Podstawowej w Purdzie
- Teatr dramatyczny z Gimnazjum w Purdzie
- Koło teatralne z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie
Laureaci
Grupy oceniano za dobór repertuaru, interpretację oraz scenografię.
- I miejsce – Grupa teatralna Szklana kula z Olsztyna za spektakl pt. "Bajka o łaciatym słoniu"
- II miejsce – Koło teatralno-taneczne Błysk z Olsztyna za spektakl pt. "Śpiąca królewna"
- III miejsce – Koło teatralne z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie za spektakl pt. "Kłobuk w tarapatach"
Nagrodę za najlepszą grę aktorską otrzymała Agnieszka Dziedzina (Kłobuk) z koła teatralnego z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie.
Bibliografia
- XII Rejonowy Przegląd Teatrów „Złota Kaczka” // „Wiadomości Barczewskie”. – 2010, nr 5, s. 5.