Rejonowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Złota Kaczka w Barczewie - 2010: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
Biblioteka (dyskusja | edycje) m (→Laureaci) |
Biblioteka (dyskusja | edycje) (→Uczestnicy) |
||
Linia 12: | Linia 12: | ||
==Uczestnicy== | ==Uczestnicy== | ||
*Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej w Łęgajnach | *Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej w Łęgajnach | ||
− | *Teatrzyk [[Barsuki]] ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie | + | *Teatrzyk [["Barsuki"]] ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie |
*Grupa [[Ichtis]] z zespołu Szkolno Przedszkolnego w Stawigudzie | *Grupa [[Ichtis]] z zespołu Szkolno Przedszkolnego w Stawigudzie | ||
− | *Koło teatralno-taneczne [[Błysk]] ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie | + | *Koło teatralno-taneczne [["Błysk"]] ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie |
− | *Grupa [[Szklana kula]] ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie | + | *Grupa [["Szklana kula"]] ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie |
− | * Teatr [[Sumus]] ze Szkoły Podstawowej w Purdzie | + | * Teatr [["Sumus"]] ze Szkoły Podstawowej w Purdzie |
*Teatr dramatyczny z Gimnazjum w Purdzie | *Teatr dramatyczny z Gimnazjum w Purdzie | ||
*Koło teatralne z [[Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie|Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie]] | *Koło teatralne z [[Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie|Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie]] | ||
+ | |||
==Laureaci == | ==Laureaci == | ||
Grupy oceniano za dobór repertuaru, interpretację oraz scenografię. | Grupy oceniano za dobór repertuaru, interpretację oraz scenografię. |
Wersja z 13:24, 1 sie 2011
Przegląd teatralnych zespołów dziecięcych w ramach Rejonowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Złota Kaczka” w Barczewie.
Spis treści
Opis
Konkurs miał miejsce 5 maja 2010 r. w Centrum Kultury i Promocji Gminy Barczewo. Przegląd jest etapem Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Teatralnych o „Laur Złotej Rybki”. W konkursie wzięło udział 8 grup teatralnych z Olsztyna, Stawigudy, Purdy, Łęgajn, Spręcowa oraz Barczewa.
Organizatorzy
Jury
- Leszek Grad - przewodniczący
- Krystyna Jędrys
- Władysław Katarzyński
- Józef Jacek Rojek
- Wojciech Zenderowski
Uczestnicy
- Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej w Łęgajnach
- Teatrzyk "Barsuki" ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie
- Grupa Ichtis z zespołu Szkolno Przedszkolnego w Stawigudzie
- Koło teatralno-taneczne "Błysk" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie
- Grupa "Szklana kula" ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie
- Teatr "Sumus" ze Szkoły Podstawowej w Purdzie
- Teatr dramatyczny z Gimnazjum w Purdzie
- Koło teatralne z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie
Laureaci
Grupy oceniano za dobór repertuaru, interpretację oraz scenografię.
- I miejsce – Grupa teatralna Szklana kula z Olsztyna za spektakl pt. "Bajka o łaciatym słoniu"
- II miejsce – Koło teatralno-taneczne Błysk z Olsztyna za spektakl pt. "Śpiąca królewna"
- III miejsce – Koło teatralne z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie za spektakl pt. "Kłobuk w tarapatach"
Nagrodę za najlepszą grę aktorską otrzymała Agnieszka Dziedzina (Kłobuk) z koła teatralnego z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie.
Bibliografia
- XII Rejonowy Przegląd Teatrów „Złota Kaczka” // „Wiadomości Barczewskie”. – 2010, nr 5, s. 5.