Obóz Artystyczny w Piaskach: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
(Utworzył nową stronę „Międzynarodowy obóz młodzieżowy o charakterze edukacyjno-teatralnym, zorganizowany w Piaskach k. Rucianego Nidy w okresie od 15 do 28 lipca 1996 r. ==Organizatorzy…”)
 
Linia 15: Linia 15:
  
 
==Przebieg==
 
==Przebieg==
Obóz zorganizowano w okresie od 15 do 28 lipca 1996 r. w Piaskach k. Rucianego Nidy nad jeziorem Bełdany. Uczestniczyła w nim młodzież z Polski, Białorusi, Rosji i Niemiec. Przygotowania i próby trwały dwa tygodnie. Zorganizowano też osobne spotkania z psychologiem Joanną Smolińską („Jak radzić sobie z agresją”), z przewodniczącym „Borussi” [[Robert Traba| Robertem Trabą]] i [[Kazimierz Brakoniecki| Kazimierzem Brakonieckim]] („Rozmowy o krainie, w której się spotkaliśmy”). Jednocześnie młodzież pod kierunkiem aktorów z olsztyńskiego [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie| Teatru im. Stefana Jaracza]], [[Elżbieta Grad-Cupriak| Elżbiety Grad-Cupriak]] oraz [[Jarosław Cupriak| Jarosława Cupriaka]], tworzyła spektakl, na który złożyło się pięć etiud: ''Dyktatura'', ''Przemoc'', ''Samotność jednostki'', ''Przemoc w rodzinie'', ''Wojna''. Spektakl zaprezentowano na rynku staromiejskim w Olsztynie (26 lipca) oraz na Długim
+
Obóz zorganizowano w okresie od 15 do 28 lipca 1996 r. w Piaskach k. Rucianego Nidy nad jeziorem Bełdany. Uczestniczyła w nim młodzież z Polski, Białorusi, Rosji i Niemiec. Przygotowania i próby trwały dwa tygodnie. Zorganizowano też osobne spotkania z psychologiem Joanną Smolińską („Jak radzić sobie z agresją”), z przewodniczącym „Borussi” [[Robert Traba| Robertem Trabą]] i [[Kazimierz Brakoniecki| Kazimierzem Brakonieckim]] („Rozmowy o krainie, w której się spotkaliśmy”). Jednocześnie młodzież pod kierunkiem aktorów z olsztyńskiego [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie| Teatru im. Stefana Jaracza]], [[Elżbieta Grad-Cupriak| Elżbiety Grad-Cupriak]] oraz [[Jarosław Cupriak| Jarosława Cupriaka]], tworzyła spektakl, na który złożyło się pięć etiud: ''Dyktatura'', ''Przemoc'', ''Samotność jednostki'', ''Przemoc w rodzinie'', ''Wojna''. Spektakl zaprezentowano na rynku staromiejskim w Olsztynie (26 lipca).
  
 
[[Category:Imprezy plenerowe]] [[Category:Teatr]] [[Category:Powiat nidzki]] [[Category:1991-1999]]
 
[[Category:Imprezy plenerowe]] [[Category:Teatr]] [[Category:Powiat nidzki]] [[Category:1991-1999]]

Wersja z 10:56, 25 sie 2010

Międzynarodowy obóz młodzieżowy o charakterze edukacyjno-teatralnym, zorganizowany w Piaskach k. Rucianego Nidy w okresie od 15 do 28 lipca 1996 r.

Organizatorzy

Kadra

Opiekunowie obozu:

Cele

  • przygotowanie i przedstawienie spektaklu ulicznego pn. Działalność bez przemocy
  • popularyzacja kultury i tradycji Warmii i Mazur
  • edukacja europejska, obywatelska i regionalna

Przebieg

Obóz zorganizowano w okresie od 15 do 28 lipca 1996 r. w Piaskach k. Rucianego Nidy nad jeziorem Bełdany. Uczestniczyła w nim młodzież z Polski, Białorusi, Rosji i Niemiec. Przygotowania i próby trwały dwa tygodnie. Zorganizowano też osobne spotkania z psychologiem Joanną Smolińską („Jak radzić sobie z agresją”), z przewodniczącym „Borussi” Robertem Trabą i Kazimierzem Brakonieckim („Rozmowy o krainie, w której się spotkaliśmy”). Jednocześnie młodzież pod kierunkiem aktorów z olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, Elżbiety Grad-Cupriak oraz Jarosława Cupriaka, tworzyła spektakl, na który złożyło się pięć etiud: Dyktatura, Przemoc, Samotność jednostki, Przemoc w rodzinie, Wojna. Spektakl zaprezentowano na rynku staromiejskim w Olsztynie (26 lipca).