Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting Złota Tarka – Iława 2010: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
(Utworzył nową stronę „Czterdziesta edycja [[Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie| Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz…”) |
|||
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | Czterdziesta edycja [[Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie| Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”]], zorganizowana w Iławie w dniach 13 – 15 sierpnia 2010 r. | + | [[Image:Tarka 2010.jpg|frame|right|Źródło: [http://www.zlotatarka.pl/plakatm/foto42.jpg http://www.zlotatarka.pl]]]Czterdziesta edycja [[Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie|Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”]], zorganizowana w [[ewim:Iława|Iławie]] w dniach 13 – 15 sierpnia 2010 r. |
− | ==Organizator== | + | == Organizator == |
− | *[[Iławskie Centrum Kultury]] | + | |
+ | *[[Iławskie Centrum Kultury]] | ||
*Urząd Miasta Iława | *Urząd Miasta Iława | ||
*Polskie Stowarzyszenie Jazzowe | *Polskie Stowarzyszenie Jazzowe | ||
− | ==Współorganizatorzy== | + | == Współorganizatorzy == |
− | *Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego | + | |
− | *[[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]] | + | *Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego |
+ | *[[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]] | ||
*Studio WWW Sp. z o.o. w Warszawie | *Studio WWW Sp. z o.o. w Warszawie | ||
− | ==Program<ref>[http://www.zlotatarka.pl/program Według informacji z oficjalnej strony Festiwalu]</ref>== | + | == Program<ref>[http://www.zlotatarka.pl/program Według informacji z oficjalnej strony Festiwalu]</ref> == |
− | 13 sierpnia (piątek) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 19:00): | + | |
− | *Uwertura | + | 13 sierpnia (piątek) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 19:00): |
+ | |||
+ | *Uwertura | ||
*Konkurs jazzu tradycyjnego o nagrodę Złotej Tarki | *Konkurs jazzu tradycyjnego o nagrodę Złotej Tarki | ||
− | *Koncert zespołu „Siberian Jazz Band” (Rosja) | + | *Koncert zespołu „Siberian Jazz Band” (Rosja) |
− | *Ogłoszenie wyników konkursu o | + | *Ogłoszenie wyników konkursu o „Złotą Tarkę” |
*Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą Witrynę Jazzową | *Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą Witrynę Jazzową | ||
− | *Minirecital laureatów konkursu o „Złotą Tarkę” | + | *Minirecital laureatów konkursu o „Złotą Tarkę” |
− | *Koncert zespołu „Soul Catchers International” – prowadzenie konkursu i koncert [[Andrzej Pawlik]]<br>Imprezy towarzyszące: | + | *Koncert zespołu „Soul Catchers International” – prowadzenie konkursu i koncert [[Andrzej Pawlik]]<br>Imprezy towarzyszące: |
− | *15:00 (Mały i Duży Jeziorak) – ''Dżez na Dżezioraku'' – | + | *15:00 (Mały i Duży Jeziorak) – ''Dżez na Dżezioraku'' – „Alexander’s Ragtime Band” |
*17:00 (Restauracja „Stary Tartak”) – ''Jazzowy fajf'' | *17:00 (Restauracja „Stary Tartak”) – ''Jazzowy fajf'' | ||
− | *00.00 (Scena przy Restauracji „Yellow”) - ''40 lat minęło...'' | + | *00.00 (Scena przy Restauracji „Yellow”) - ''40 lat minęło...'' – prowadzenie koncertu Andrzej Śmigielski<br>Projekcje multimedialne (przy Galerii Jeziorak): |
− | |||
− | 14 sierpnia (sobota) - Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 20:00): | + | ''Inny Chopin'', ''Spotkanie z jazzem Andrzeja Trzaskowskiego'', ''Vademecum jazzu'', ''Retro Vox'', ''A Story of Polish Jazz'', ''Maestro Grappelli'', ''Tribute to Ella''<br>Wystawa muzykaliów Poczty Polskiej ([[Iławskie Centrum Kultury]], Amfiteatr im. Louisa Armstronga) |
− | *Koncert zespołu „Certains L’Aiment Chuda” (Francja) | + | |
− | *Koncert ''Umówiłem się z nim na dziewiątą, czyli Henryk Wars – król polskiego jazzu'' z udziałem: Ewa Bem, Jan Izbiński, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Marysia Sadowska, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom, Grzegorz Turnau, Agnieszka Wilczyńska i kwartet Rampa, kierownictwo muzyczne koncertu – Mariusz Dubrawski | + | 14 sierpnia (sobota) - Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 20:00): |
− | *Koncert Bob Kerr & Whoopee Band (W. Brytania) – prowadzenie koncertów Tomasz Szwed<br>Imprezy towarzyszące: | + | |
+ | *Koncert zespołu „Certains L’Aiment Chuda” (Francja) | ||
+ | *Koncert ''Umówiłem się z nim na dziewiątą, czyli Henryk Wars – król polskiego jazzu'' z udziałem: Ewa Bem, Jan Izbiński, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Marysia Sadowska, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom, Grzegorz Turnau, Agnieszka Wilczyńska i kwartet Rampa, kierownictwo muzyczne koncertu – Mariusz Dubrawski | ||
+ | *Koncert Bob Kerr & Whoopee Band (W. Brytania) – prowadzenie koncertów Tomasz Szwed<br>Imprezy towarzyszące: | ||
*12:00 (Mały i Duży Jeziorak) – ''Dżez na Dżezioraku'' – „Alexander’s Ragtime Band” | *12:00 (Mały i Duży Jeziorak) – ''Dżez na Dżezioraku'' – „Alexander’s Ragtime Band” | ||
− | *13:30 (Więzienie) – ''Jazz za kratami'' | + | *13:30 (Więzienie) – ''Jazz za kratami'' |
− | *14:00 – ''Z Henrykiem Warsem w roli głównej'' - Kinoteatr „Pasja” | + | *14:00 – ''Z Henrykiem Warsem w roli głównej'' - Kinoteatr „Pasja” |
− | *16:00 ([[Iławskie Centrum Kultury]]) – Jazzowe portrety Krzysztofa Koziny & Obrazy i jazz Szymona Parafiniaka | + | *16:00 ([[Iławskie Centrum Kultury]]) – Jazzowe portrety Krzysztofa Koziny & Obrazy i jazz Szymona Parafiniaka |
*17:00 (Tawerna „Kaper”) – ''Jazzowy fajf'' | *17:00 (Tawerna „Kaper”) – ''Jazzowy fajf'' | ||
− | *22:30 (Amfiteatr im. L. Armstronga) – Wystawa prac Agaty Tobolewskiej – ''Jazz fashion & malarstwo'' | + | *22:30 (Amfiteatr im. L. Armstronga) – Wystawa prac Agaty Tobolewskiej – ''Jazz fashion & malarstwo'' |
− | *00.00 (Scena przy Restauracji „Yellow”) – Bal Jazzowy z udziałem: | + | *00.00 (Scena przy Restauracji „Yellow”) – Bal Jazzowy z udziałem: Laureata „Złotej Tarki” 2010 (zespół „Saxpasja”), „Siberian Jazz Band” (Rosja), „Dixie Company”, „Classic Jazz Masters” (RPA) – opieka muzyczna D. Markiewicz |
− | 15 sierpnia (niedziela) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga: | + | 15 sierpnia (niedziela) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga: |
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | ==Jury konkursu o nagrodę „Złotej Tarki”== | + | *10:00 – ''Msza jazzowa'' – „Jazz City Choir” |
− | *Maria Kotewicz | + | *12:00 – ''Takie jak w kinie''– „Alexander’s Ragtime Band” |
− | *Zbigniew Konopczyński | + | *15:00 – ''W rytmie Chopina'' – „Stowarzyszenie Jazzowe Eljazz” |
− | *Dorota Szpetkowska | + | *16:00 – Koncert kwintetu Ilony Damięckiej<br>Imprezy towarzyszące: |
− | *Janusz Szrom | + | *14:00 - ''Z Henrykiem Warsem w roli głównej'' - Kinoteatr „Pasja” |
− | *Andrzej Śmigielski | + | *14:00([[Iławskie Centrum Kultury]]) – Jazzowe portrety Krzysztofa Koziny & Obrazy i jazz Szymona Parafiniaka |
+ | *17:00 (Ośrodek „Leśna”) – Pożegnalny fajf jazzowy – „Alexander''s Ragtime Band” '' | ||
+ | *19:30 (Kościół oo. Oblatów) – ''Muzyka wiary'' – Ewa Uryga z zespołem | ||
+ | |||
+ | == Jury konkursu o nagrodę „Złotej Tarki” == | ||
+ | |||
+ | *Maria Kotewicz | ||
+ | *Zbigniew Konopczyński (przewodniczący jury) | ||
+ | *Dorota Szpetkowska | ||
+ | *Janusz Szrom | ||
+ | *Andrzej Śmigielski | ||
*Aleksander Pałac (sekretarz jury) | *Aleksander Pałac (sekretarz jury) | ||
− | ==Laureaci<ref>[http://www.zlotatarka.pl/laureaci Według postanowienia jury]</ref>== | + | == Laureaci<ref>[http://www.zlotatarka.pl/laureaci Według postanowienia jury]</ref> == |
− | *Nagroda Główna „Złota Tarka” – Zespół „Saxpasja” | + | |
− | *Nagroda „Złota tarka” w kategorii wokalista jazzowy – Nika Lubowicz | + | *Nagroda Główna „Złota Tarka” – Zespół „Saxpasja” |
− | *Nagroda Dyrektora Artystycznego – Nika Lubowicz. | + | *Nagroda „Złota tarka” w kategorii wokalista jazzowy – Nika Lubowicz |
− | *Nagroda specjalną – zespół | + | *Nagroda Dyrektora Artystycznego – Nika Lubowicz. |
− | *Nagrody Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali w postaci nominacji do wzięcia udziału w festiwalach zagranicznych otrzymali: | + | *Nagroda specjalną – zespół „Clasic Jazz Masters” |
+ | *Nagrody Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali w postaci nominacji do wzięcia udziału w festiwalach zagranicznych otrzymali: | ||
**„Konin Band Orchestra” (Festiwal we Włoszech) | **„Konin Band Orchestra” (Festiwal we Włoszech) | ||
− | **Malwina Nowak (Festiwał w Hiszpanii) | + | **Malwina Nowak (Festiwał w Hiszpanii) |
− | *Wyróżnienie dla wokalisty Mateusza Bieryty | + | *Wyróżnienie dla wokalisty Mateusza Bieryty |
+ | |||
+ | == Bibliografia == | ||
+ | |||
+ | #Brzozowski, Stanisław: ''„Złota Tarka” trafiła w dziesiątkę'' / Stanisław Brzozowski // „Gazeta Olsztyńska”. – 2010, nr 227, s. 2. | ||
+ | #ul: ''„Złota Tarka” w Iławie'' / ul // „Gazeta Olsztyńska”. – 2010, nr 190, s. 9. | ||
+ | #Knobelzdorf, Krystian: ''Dla córki wejdę na scenę i złożę jej życzenia : trwa XL Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka 2010”'' / Krystian Knobelzdorf // „Gazeta Olsztyńska”. – 2010, nr 189, s. 6. | ||
− | == | + | == Przypisy == |
− | |||
− | |||
− | |||
− | + | <references /> | |
− | <references /> | ||
− | [[Category:Muzyka]] | + | [[Category: Muzyka]] [[Category: Konkursy]] [[Category: Festiwale]] [[Category: Powiat_iławski]][[Category:Iława]] [[Category:1990-]] |
− | [[Category:Konkursy]] | ||
− | [[Category:Festiwale]] | ||
− | [[Category: | ||
− | [[Category: |
Aktualna wersja na dzień 11:54, 25 lis 2014
Czterdziesta edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, zorganizowana w Iławie w dniach 13 – 15 sierpnia 2010 r.
Spis treści
Organizator
- Iławskie Centrum Kultury
- Urząd Miasta Iława
- Polskie Stowarzyszenie Jazzowe
Współorganizatorzy
- Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
- Studio WWW Sp. z o.o. w Warszawie
Program[1]
13 sierpnia (piątek) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 19:00):
- Uwertura
- Konkurs jazzu tradycyjnego o nagrodę Złotej Tarki
- Koncert zespołu „Siberian Jazz Band” (Rosja)
- Ogłoszenie wyników konkursu o „Złotą Tarkę”
- Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą Witrynę Jazzową
- Minirecital laureatów konkursu o „Złotą Tarkę”
- Koncert zespołu „Soul Catchers International” – prowadzenie konkursu i koncert Andrzej Pawlik
Imprezy towarzyszące: - 15:00 (Mały i Duży Jeziorak) – Dżez na Dżezioraku – „Alexander’s Ragtime Band”
- 17:00 (Restauracja „Stary Tartak”) – Jazzowy fajf
- 00.00 (Scena przy Restauracji „Yellow”) - 40 lat minęło... – prowadzenie koncertu Andrzej Śmigielski
Projekcje multimedialne (przy Galerii Jeziorak):
Inny Chopin, Spotkanie z jazzem Andrzeja Trzaskowskiego, Vademecum jazzu, Retro Vox, A Story of Polish Jazz, Maestro Grappelli, Tribute to Ella
Wystawa muzykaliów Poczty Polskiej (Iławskie Centrum Kultury, Amfiteatr im. Louisa Armstronga)
14 sierpnia (sobota) - Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 20:00):
- Koncert zespołu „Certains L’Aiment Chuda” (Francja)
- Koncert Umówiłem się z nim na dziewiątą, czyli Henryk Wars – król polskiego jazzu z udziałem: Ewa Bem, Jan Izbiński, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Marysia Sadowska, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom, Grzegorz Turnau, Agnieszka Wilczyńska i kwartet Rampa, kierownictwo muzyczne koncertu – Mariusz Dubrawski
- Koncert Bob Kerr & Whoopee Band (W. Brytania) – prowadzenie koncertów Tomasz Szwed
Imprezy towarzyszące: - 12:00 (Mały i Duży Jeziorak) – Dżez na Dżezioraku – „Alexander’s Ragtime Band”
- 13:30 (Więzienie) – Jazz za kratami
- 14:00 – Z Henrykiem Warsem w roli głównej - Kinoteatr „Pasja”
- 16:00 (Iławskie Centrum Kultury) – Jazzowe portrety Krzysztofa Koziny & Obrazy i jazz Szymona Parafiniaka
- 17:00 (Tawerna „Kaper”) – Jazzowy fajf
- 22:30 (Amfiteatr im. L. Armstronga) – Wystawa prac Agaty Tobolewskiej – Jazz fashion & malarstwo
- 00.00 (Scena przy Restauracji „Yellow”) – Bal Jazzowy z udziałem: Laureata „Złotej Tarki” 2010 (zespół „Saxpasja”), „Siberian Jazz Band” (Rosja), „Dixie Company”, „Classic Jazz Masters” (RPA) – opieka muzyczna D. Markiewicz
15 sierpnia (niedziela) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga:
- 10:00 – Msza jazzowa – „Jazz City Choir”
- 12:00 – Takie jak w kinie– „Alexander’s Ragtime Band”
- 15:00 – W rytmie Chopina – „Stowarzyszenie Jazzowe Eljazz”
- 16:00 – Koncert kwintetu Ilony Damięckiej
Imprezy towarzyszące: - 14:00 - Z Henrykiem Warsem w roli głównej - Kinoteatr „Pasja”
- 14:00(Iławskie Centrum Kultury) – Jazzowe portrety Krzysztofa Koziny & Obrazy i jazz Szymona Parafiniaka
- 17:00 (Ośrodek „Leśna”) – Pożegnalny fajf jazzowy – „Alexanders Ragtime Band”
- 19:30 (Kościół oo. Oblatów) – Muzyka wiary – Ewa Uryga z zespołem
Jury konkursu o nagrodę „Złotej Tarki”
- Maria Kotewicz
- Zbigniew Konopczyński (przewodniczący jury)
- Dorota Szpetkowska
- Janusz Szrom
- Andrzej Śmigielski
- Aleksander Pałac (sekretarz jury)
Laureaci[2]
- Nagroda Główna „Złota Tarka” – Zespół „Saxpasja”
- Nagroda „Złota tarka” w kategorii wokalista jazzowy – Nika Lubowicz
- Nagroda Dyrektora Artystycznego – Nika Lubowicz.
- Nagroda specjalną – zespół „Clasic Jazz Masters”
- Nagrody Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali w postaci nominacji do wzięcia udziału w festiwalach zagranicznych otrzymali:
- „Konin Band Orchestra” (Festiwal we Włoszech)
- Malwina Nowak (Festiwał w Hiszpanii)
- Wyróżnienie dla wokalisty Mateusza Bieryty
Bibliografia
- Brzozowski, Stanisław: „Złota Tarka” trafiła w dziesiątkę / Stanisław Brzozowski // „Gazeta Olsztyńska”. – 2010, nr 227, s. 2.
- ul: „Złota Tarka” w Iławie / ul // „Gazeta Olsztyńska”. – 2010, nr 190, s. 9.
- Knobelzdorf, Krystian: Dla córki wejdę na scenę i złożę jej życzenia : trwa XL Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka 2010” / Krystian Knobelzdorf // „Gazeta Olsztyńska”. – 2010, nr 189, s. 6.