Emil von Behring dobroczyńca ludzkości: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
 
Linia 5: Linia 5:
  
 
==Opis==
 
==Opis==
Bohaterem filmu jest Emil von Behring,wynalazca szczepionek przeciwko tężcowi i błonnicy, który w 1901 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny. Pomysłodawcami projektu i twórcami filmu są członkowie [[Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe „Sasinia”|Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego „Sasinia”]]: Krystyna Bruske, [[Wojciech Gudaczewski]] i [[Ryszard Bogucki]]. Pokaz premierowy odbył się w 100. rocznicę przyznania Nagrody Nobla, 27 października 2001 r. w Ławicach koło [[ewim:Iława|Iławy]].  
+
Bohaterem filmu jest [[ewim:Emil von Behring |Emil von Behring]], wynalazca szczepionek przeciwko tężcowi i błonnicy, który w 1901 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny. Pomysłodawcami projektu i twórcami filmu są członkowie [[Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe „Sasinia”|Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego „Sasinia”]]: Krystyna Bruske, [[Wojciech Gudaczewski]] i [[Ryszard Bogucki]]. Pokaz premierowy odbył się w 100. rocznicę przyznania Nagrody Nobla, 27 października 2001 r. w Ławicach koło [[ewim:Iława|Iławy]].  
  
 
==Twórcy==
 
==Twórcy==

Aktualna wersja na dzień 20:44, 22 sty 2015

Emil von Behring
Źródło: Ze zbiorów Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego Sasinia
Podczas premiery filmu „Emil von Behring dobroczyńca ludzkości” w Ławicach,
Źródło: Ze zbiorów Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego Sasinia

Amatorski film dokumentalny z 2001 r.

Opis

Bohaterem filmu jest Emil von Behring, wynalazca szczepionek przeciwko tężcowi i błonnicy, który w 1901 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny. Pomysłodawcami projektu i twórcami filmu są członkowie Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego „Sasinia”: Krystyna Bruske, Wojciech Gudaczewski i Ryszard Bogucki. Pokaz premierowy odbył się w 100. rocznicę przyznania Nagrody Nobla, 27 października 2001 r. w Ławicach koło Iławy.

Twórcy

Multimedia

Bibliografia

  1. Case: 100 rocznica wręczenia Nagrody Nobla Emilowi von Behring / Case. // www.osrodaonline.pl, 2001

Ostróda On Line