Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego w Nidzicy 1985: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Linia 10: | Linia 10: | ||
* Danuta Deptuła – choreograf z Wojewódzkiego Domu Kultury w Ostrołęce | * Danuta Deptuła – choreograf z Wojewódzkiego Domu Kultury w Ostrołęce | ||
* [[Janina Dworacka]] – choreograf ogniska baletowego w Olsztynie | * [[Janina Dworacka]] – choreograf ogniska baletowego w Olsztynie | ||
− | * [[ | + | * [[Anna Sarnowska]] – choreograf [[Zespół Pieśni i Tańca „Olsztyn”|Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”]] |
* [[Alina Mikołajczyk]] – dyrektor [[Olsztyński Ośrodek Tańca|Olsztyńskiego Ośrodka Tańca]] | * [[Alina Mikołajczyk]] – dyrektor [[Olsztyński Ośrodek Tańca|Olsztyńskiego Ośrodka Tańca]] | ||
* [[Irmina Zawadzka]] – choreograf [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie|Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie]] | * [[Irmina Zawadzka]] – choreograf [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie|Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie]] |
Wersja z 00:41, 17 lis 2010
Trzecia edycja turnieju tanecznego Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego w Nidzicy, zorganizowana 26 kwietnia 1985 r.
Spis treści
Organizator
Opis
Przegląd odbył się 26 kwietnia 1985 r. W turnieju wzięło udział 17 zespołów z terenu województwa olsztyńskiego. Dokonano wyboru zespołów, które wzięły następnie udział w imprezach ogólnopolskich.
Jury
- Danuta Deptuła – choreograf z Wojewódzkiego Domu Kultury w Ostrołęce
- Janina Dworacka – choreograf ogniska baletowego w Olsztynie
- Anna Sarnowska – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”
- Alina Mikołajczyk – dyrektor Olsztyńskiego Ośrodka Tańca
- Irmina Zawadzka – choreograf Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie
Laureaci
- Grand Prix oraz Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury przyznano zespołowi tańca współczesnego „Contra” z Klubu „Mozaika” PGM w Olsztynie.
- I miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych – Zespół Tańca Nowoczesnego „Fakt” z Miejskiego Domu Kultury w Mrągowie
- I miejsce w kategorii zespołów dziecięcych tanecznych –Zespół Tańca „Rytm” z Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie
- Na Przeglądzie wyróżniono choreografów:
- Do udziału w:
- II Mistrzostwach Polski Zespołów Tanecznych Ziem Północnych – wybrano Zespół Tańca Nowoczesnego „Fakt” z Mrągowa i Zespół „Rix” z Olsztyńskiego Ośrodka Tańca
- III Trybunalskich Spotkaniach Zespołów Tanecznych wytypowano zespół „Contra” z Olsztyna
- Konfrontacjach dziecięcych Zespołów Tanecznych w Koninie – Zespół Tańca „Rytm” z Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie
Bibliografia
- Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie za 1985 rok, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 6/80