Konkurs pamiętnikarski ph. 60 lat na Mazurach: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
(Utworzył nową stronę „Konkurs literacki zorganizowany w 2006 r. przez Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku. ==Organizator== Idea konkursu narodziła się w 2003 r. z potrzeby członkó…”)
 
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 5: Linia 5:
  
 
==Opis==
 
==Opis==
Podsumowanie II edycji konkursu pamiętnikarskiego nastąpiło15 marca 2006 r. w siedzibie Towarzystwa. Na konkurs wpłynęło 15 prac. Wszyscy obecni autorzy pamiętników otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Ełku i Prezesa Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nagrody wręczali naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Aneta Werla i przewodniczący Rady Nadzorczej Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ełku Jerzy Bulkowski. W programie uroczystego podsumowania konkursu znalazł się referat [[Teresa Romanowska|Teresy Romanowskiej]] – ełckiego etnografa i autorki licznych prac dotyczących dziedzictwa i tradycji mazurskich. Wystąpienie poświęcone było roli pamiętnikarstwa w utrwalaniu tradycji narodowych przyniesionych przez Polaków na Mazury w wyniku przesiedlenia ludności.
+
Podsumowanie II edycji konkursu pamiętnikarskiego nastąpiło15 marca 2006 r. w siedzibie Towarzystwa. Na konkurs wpłynęło 15 prac. Wszyscy obecni autorzy pamiętników otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Ełku i Prezesa Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nagrody wręczali: naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Spraw Społecznych Urzędu Miasta - Aneta Werla i przewodniczący Rady Nadzorczej Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ełku - Jerzy Bulkowski. W programie uroczystego podsumowania konkursu znalazł się referat [[Teresa Romanowska|Teresy Romanowskiej]] – ełckiego etnografa i autorki licznych prac dotyczących dziedzictwa i tradycji mazurskich. Wystąpienie poświęcone było roli pamiętnikarstwa w utrwalaniu tradycji narodowych przyniesionych przez Polaków na Mazury w wyniku przesiedlenia ludności.
  
 
==Uczestnicy==
 
==Uczestnicy==
 
Za szczególnie wartościowe Komisja uznała wspomnienia:
 
Za szczególnie wartościowe Komisja uznała wspomnienia:
*[[Anna Boharewicz-Richter|Anny J. Boharewicz]] z Ełku
+
*[[Anna Boharewicz-Richter|Anny J. Boharewicz]] z [[ewim:Ełk|Ełku]]
*[[Zenon Ciechanowicz|Zenona Ciechanowicza]] z Giżycka
+
*[[Zenon Ciechanowicz|Zenona Ciechanowicza]] z [[ewim:Giżycko|Giżycka]]
 
*[[Teresa Ostrowska|Teresy Ostrowskiej]] z Ełku  
 
*[[Teresa Ostrowska|Teresy Ostrowskiej]] z Ełku  
  
Linia 18: Linia 18:
 
[[Category:Konkursy]]
 
[[Category:Konkursy]]
 
[[Category:Literatura]]
 
[[Category:Literatura]]
[[Category:Powiat ełcki]]
+
[[Category:Powiat ełcki]][[Category:Ełk]]
[[Category:2001-2010]]
+
[[Category:1990-]]

Aktualna wersja na dzień 10:56, 18 lis 2014

Konkurs literacki zorganizowany w 2006 r. przez Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku.

Organizator

Idea konkursu narodziła się w 2003 r. z potrzeby członków Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny w Ełku. Funkcję organizatora przejął Alfons Bobowik a także Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku. Wydarzenie przeprowadzono jako II edycję konkursu pamiętnikarskiego ph. Mazury były moim domem i życiem, zorganizowanego w połowie 2003 r.

Opis

Podsumowanie II edycji konkursu pamiętnikarskiego nastąpiło15 marca 2006 r. w siedzibie Towarzystwa. Na konkurs wpłynęło 15 prac. Wszyscy obecni autorzy pamiętników otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Ełku i Prezesa Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nagrody wręczali: naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Spraw Społecznych Urzędu Miasta - Aneta Werla i przewodniczący Rady Nadzorczej Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ełku - Jerzy Bulkowski. W programie uroczystego podsumowania konkursu znalazł się referat Teresy Romanowskiej – ełckiego etnografa i autorki licznych prac dotyczących dziedzictwa i tradycji mazurskich. Wystąpienie poświęcone było roli pamiętnikarstwa w utrwalaniu tradycji narodowych przyniesionych przez Polaków na Mazury w wyniku przesiedlenia ludności.

Uczestnicy

Za szczególnie wartościowe Komisja uznała wspomnienia:

Zobacz też