Alien Style Two: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
(Utworzył nową stronę „Grupa taneczna break dance z Kowali Oleckich. ==Siedziba== Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich ul. Kościuszki 46 ==Skład osobowy== W pierwszym składzie …”)
 
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Grupa taneczna break dance z Kowali Oleckich.
+
[[Image:alienstyletwo.jpg|thumb|right|250px|Źródło: Archiwum Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalach Oleckich.]]
 +
Grupa taneczna break dance z [[ewim:Kowale Oleckie|Kowali Oleckich]].
  
 
==Siedziba==
 
==Siedziba==
[[Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich]] ul. Kościuszki 46
+
[[Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich]],ul. Kościuszki 46
  
 
==Skład osobowy==
 
==Skład osobowy==
Linia 24: Linia 25:
  
 
==Historia==
 
==Historia==
Pierwszą nazwą zespołu była „Ape Groove”, a następnie „O co Be?”. Początki grupy sięgają 2004 r., kiedy to czterech nastolatków, pasjonatoów tańca break dance, rozpoczęło regularne treningi (2-3 razy w tygodniu) w [[Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich|Domu Kultury]], jednocześnie ćwicząc w piwnicach lub na placu targowym.  
+
Pierwszą nazwą zespołu była „Ape Groove”, a następnie „O co Be?”. Początki grupy sięgają 2004 r., kiedy to czterech nastolatków, pasjonatoów tańca break dance, rozpoczęło regularne treningi (2-3 razy w tygodniu) w [[Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich|Domu Kultury]], jednocześnie ćwicząc w piwnicach lub na placu targowym. Od połowy 2004 r. do końca roku rolę instruktora pełnił [[Maciej Kłos|Maciek Kłos]] z [[ewim:Olecko|Olecka]]. Od 2005 r. podjęli ćwiczenia samodzielne. Pierwszy znaczący występ grupy odbył się podczas imprezy festynowej [[RADIO5 w Kowalach Oleckich]] (2005). W czerwcu 2005 r. wzięli udział w [[I Ogólnopolski Turniej Break Dance - Strefa Wolnostylowa w Ornecie| I Ogólnopolskim Turnieju Break Dance - Strefa Wolnostylowa w Ornecie]] natomiast w 2007 r. w Gołdapi podczas [[I Otwarte Zawody Breakedance Mazoory Style Connection w Gołdapi| I Otwartych Zawodów Breakedance Mazoory Style Connection]]. 16-18 sierpnia 2005 r. grupa „O co Be?” uczestniczyła we wspólnych spotkaniach w Krasnoznamieńsku w ramach projektu ”Przyjazna młodzież - Przyjazna Przyszła Europa”. Tancerze biorą udział w lokalnych imprezach i festynach, zarówno w Kowalach Oleckich, jak i sąsiednich gminach. Występowali m.in. w rodzinnym mieście podczas „Dnia wiosny”, „Dnia dziecka”, „Mikołajek”, „Kowaliada|Kowaliady]], oraz dożynek.
Od połowy 2004 r. do końca roku rolę instruktora pełnił [[Maciej Kłos|Maciek Kłos]] z Olecka. Od 2005 r. podjęli ćwiczenia samodzielne. Pierwszy znaczący występ grupy odbył się podczas imprezy festynowej [[RADIO5 w Kowalach Oleckich]] (2005). W czerwcu 2005 r. wzięli udział w [[I Ogólnopolski Turniej Break Dance - Strefa Wolnostylowa w Ornecie| I Ogólnopolskim Turnieju Break Dance - Strefa Wolnostylowa w Ornecie]] natomiast w 2007 r. w Gołdapi podczas [[I Otwarte Zawody Breakedance Mazoory Style Connection w Gołdapi| I Otwartych Zawodów Breakedance Mazoory Style Connection]]. 16-18 sierpnia 2005 r. grupa „O co Be?” uczestniczyła we wspólnych spotkaniach w Krasnoznamieńsku w ramach projektu ”Przyjazna młodzież - Przyjazna Przyszła Europa”. Tancerze biorą udział w lokalnych imprezach i festynach, zarówno w Kowalach Oleckich, jak i sąsiednich gminach. Występowali m.in. w rodzinnym mieście podczas „Dnia wiosny”, „Dnia dziecka”, „Mikołajek”, „Kowaliada|Kowaliady]], oraz dożynek.
 
  
 
==Działalność artystyczna==
 
==Działalność artystyczna==
W 2006 r. jako autorzy projektu w ramach Programu Pracowni Umiejętności i Rozwoju Filantropii w Polsce „Stowarzyszenie EGO Kraina Bociana”, otrzymali grant na zakup materacy do ćwiczeń i ochraniaczy. W 2007 r. w ramach tegoż projektu uzyskali fundusze na warsztaty taneczne w Gdańsku dla 5 osób oraz zakup ochraniaczy.
+
W 2006 r. jako autorzy projektu w ramach Programu Pracowni Umiejętności i Rozwoju Filantropii w Polsce „Stowarzyszenie EGO Kraina Bociana”, otrzymali grant na zakup materacy do ćwiczeń i ochraniaczy. W 2007 r. w ramach tegoż projektu uzyskali fundusze na warsztaty taneczne w Gdańsku dla 5 osób oraz zakup ochraniaczy.<ref>Dane według Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalach Oleckich.</ref>
 +
 
 +
==Przypisy==
 +
<references/>
 +
 
 +
[[Category:Grupy taneczne]]
 +
[[Category:Taniec]]
 +
[[Category:Powiat olecki]]
 +
[[Category:Kowale Oleckie (gmina wiejska)]]
 +
[[Category:1990-]]

Aktualna wersja na dzień 07:20, 2 wrz 2014

Źródło: Archiwum Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalach Oleckich.

Grupa taneczna break dance z Kowali Oleckich.

Siedziba

Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich,ul. Kościuszki 46

Skład osobowy

W pierwszym składzie zespołu znaleźli się:

Po trzech latach grupę stanowili:

Od 2009 r. do chwili obecnej w grupie działają:

Historia

Pierwszą nazwą zespołu była „Ape Groove”, a następnie „O co Be?”. Początki grupy sięgają 2004 r., kiedy to czterech nastolatków, pasjonatoów tańca break dance, rozpoczęło regularne treningi (2-3 razy w tygodniu) w Domu Kultury, jednocześnie ćwicząc w piwnicach lub na placu targowym. Od połowy 2004 r. do końca roku rolę instruktora pełnił Maciek Kłos z Olecka. Od 2005 r. podjęli ćwiczenia samodzielne. Pierwszy znaczący występ grupy odbył się podczas imprezy festynowej RADIO5 w Kowalach Oleckich (2005). W czerwcu 2005 r. wzięli udział w I Ogólnopolskim Turnieju Break Dance - Strefa Wolnostylowa w Ornecie natomiast w 2007 r. w Gołdapi podczas I Otwartych Zawodów Breakedance Mazoory Style Connection. 16-18 sierpnia 2005 r. grupa „O co Be?” uczestniczyła we wspólnych spotkaniach w Krasnoznamieńsku w ramach projektu ”Przyjazna młodzież - Przyjazna Przyszła Europa”. Tancerze biorą udział w lokalnych imprezach i festynach, zarówno w Kowalach Oleckich, jak i sąsiednich gminach. Występowali m.in. w rodzinnym mieście podczas „Dnia wiosny”, „Dnia dziecka”, „Mikołajek”, „Kowaliada|Kowaliady]], oraz dożynek.

Działalność artystyczna

W 2006 r. jako autorzy projektu w ramach Programu Pracowni Umiejętności i Rozwoju Filantropii w Polsce „Stowarzyszenie EGO Kraina Bociana”, otrzymali grant na zakup materacy do ćwiczeń i ochraniaczy. W 2007 r. w ramach tegoż projektu uzyskali fundusze na warsztaty taneczne w Gdańsku dla 5 osób oraz zakup ochraniaczy.[1]

Przypisy

  1. Dane według Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalach Oleckich.