Spotkanie Twórców, Muzykantów, Śpiewaków oraz ich Przyjaciół w Węgorzewie 2008

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Trzydziesta ósma edycja Spotkania Twórców, Muzykantów, Śpiewaków oraz ich Przyjaciół w Węgorzewie, zorganizowana 20 września 2008 r.


Organizator

Opis

Spotkanie zorganizowano w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Zaproszeni goście zwiedzili Muzeum oraz wzięli udział w wernisażu wystawy Olgi Sachryń z Węgorzewa. Od 2007 r. zamiast wystawy zbiorowej prezentującej dorobek ludowych artystów całego regionu prezentowana jest twórczość wybranego autora, wystawa indywidualna. W 2007 r. wicedyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Beata Gruszka określiła cel organizowanych Spotkań. „Spotkanie jest dla twórców doskonałym pretekstem do wymiany doświadczeń i integrowania się (…) Dla wielu z nich – tych, którzy nie prezentują swojej twórczości podczas innych imprez – to jedyna w roku okazja, by pokazać się w twórczym środowisku” [1]. W dniu Spotkania zaprezentowali się muzykanci, śpiewacy i zespoły ludowe. Wystąpiły zespoły : „Zaciszuki” z Węgorzewa, Chór „Ojczyzna” z Węgorzewa, Zespół śpiewaczy „Absolwent” z Buder, „Kurpiowska Kapela Bałdygów” z Mazuchówki oraz Zespół Taneczny „Złota Jesień” z Giżycka. Zorganizowano kolejną edycję konkursu na regionalną potrawę, dodatek do potrawy, ciast i deser .

Bibliografia

  1. Styrańczak-Wiatrak, Anna: Najlepsze kartacze i nalewka z aronii / Anna Styrańczak-Wiatrak // „Gazeta Olsztyńska” (Wydanie Mazury). – 2008, nr 224, dod. „Węgorzewski Tydzień”, nr 39, s. 5.

Przypisy

  1. Styrańczak-Wiatrak, Anna, Przed nami doroczny zlot twórców, muzykantów, śpiewaków (i ich przyjaciół), „Gazeta Olsztyńska” (Wydanie Mazury) , 2007, nr 221, dod. „Węgorzewski Tydzień”, nr 39, s. 7