Piotr Monkiewicz

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: Bartoszycka Grupa Literacka „Barcja” 1983-2008, Olsztyn, Wers, 2009, s. 63.

Poeta, publicysta, animator kultury, związany ze środowiskiem literackim Bartoszyc.

Biografia

Z zawodu inżynier-rolnik. Od lat publikuje w prasie lokalnej i regionalnej. Współpracuje z instytucjami kultury na terenie Bartoszyc.

Działalność

Debiutował na łamach „Naszej Wsi”. Publikował w „Karuzeli”, „Gazecie Olsztyńskiej”, „Dzienniku Ludowym”, „Dzienniku Pojezierza” oraz „Gazecie Wyborczej”. Współpracował też z „Wiadomościami Bartoszyckimi”, był redaktorem naczelnym „Kuriera Bartoszyckiego” i czasopisma „OPEK” wydawanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach. Pisał również w gwarze wileńskiej, występował w bartoszyckiej imprezie Kaziuki. Brał udział w licznych konkursach literackich organizowanych w Bartoszycach, Olsztynie, Iławie i Częstochowie. Pisze również na potrzeby lokalnej sceny i prowadzi amatorskie zespoły teatralne. Jest członkiem Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”, współpracuje z Bartoszyckim Domem Kultury.

Twórczość

Jego wiersze ukazywały się na łamach prasy lokalnej i regionalnej, a także w wydawnictwach Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”.

Nagrody i wyróżnienia

Jest dwukrotnym laureatem konkursu „Czytelnicy do pióra” organizowanego przez „Gazetę Wyborczą”. Prowadząc amatorskie zespoły teatralne zdobył nagrody m.in. w Bartoszycach, Biskupcu, Iławie, Lidzbarku Warmińskim oraz w Pieniężnie.

Bibliografia

  1. Bartoszycka Grupa Literacka „Barcja” 1983-2008 / [zesp. red. Jerzy Sałata, Urszula Drogomir, Jan Bachar]. -Olsztyn : Wers, 2009. – S. 63.