Paweł Nieczuja-Ostrowski

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

(1975- ) - malarz, nauczyciel akademicki

Biografia

Urodził się w 1975 r. w Elblągu. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Ukończył Uniwersytet Gdański (kierunek politologia i nauki społeczne).

Działalność

Jest nauczycielem akademickim. Tytuł doktora obronił u prof. Andrzeja Chodurskiego. Prowadzi badania nad obecnością Ormian w polskiej rzeczywistości cywilizacyjno-kulturowej oraz nad przemianami cywilizacyjnymi, rolą wielokulturowości i mniejszości narodowych w cywilizacji współczesnej. Prowadzi również zajęcia z historii i wiedzy o społeczeństwie w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. W 2010 r. kandydował do Rady Miasta Elbląga z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Twórczość

W swoim malarstwie koncentruje się na człowieku i na relacjach pomiędzy nim, a otaczającą go rzeczywistością. Sztuka jest bowiem dla niego „jedną z form wypowiedzi oraz poszukiwań, które koncentrują się na człowieku i na relacjach pomiędzy nim a codziennością i światem materialnym.”

Wystawy

Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace prezentowane były m.in. w Klubie Studenckim „IKS” w Gdańsku, w Klub Środowisk Twórczych „Krypta” w Elblągu, w Galeria Sztuki Współczesnej „Pro Atre-Pax” w Elblągu, w galerii Aresztu Śledczego w Elblągu, w galerii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu.

Zobacz też

  • Galeria prac autora na stronie internetowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu www.60lat.elblag.com.pl
  • Strona internetowa Urzędu Miejskiego w Elblągu www.umelblag.pl