Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne Olsztyn 2006

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Fotograficznych w Olsztynie, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Pawła Staszaka w okresie V-X 2006 r.

Organizator

Głównym organizatorem ogólnopolskich Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2006 jest Stowarzyszenie Fotoklub Olsztyński. Pomysłodawcą imprezy jest Paweł Staszak, olsztyński fotograf portretu, aktu, mody i reklamy, m.in. redaktor Miesięcznika „Foto” i koordynator działalności Centrum Sztuk Wizualnych MOK w Olsztynie. Współorganizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Opis

Prace nadesłane na konkurs oceniane były w trzech kategoriach:

  • CZŁOWIEK (wspólna dla akt i portret)
  • ARCHITEKTURA
  • NATURA (wspólna dla fauna i flora, pejzaż)

Oficjalne podsumowanie konkursu odbyło się 18 listopada 2006 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Olsztynie. Około 70 nagrodzonych i wyróżnionych prac zaprezentowano na wystawie w „Galerii RynekMiejskiego Ośrodka Kultury prezentowanej od 18 listopada 2006 r. Wśród prac nadesłanych na konkurs dominowały portrety oraz fotografie barwne. Najmniej wpłynęło prac przedstawiających architekturę.

Członkowie jury

Laureaci

Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Olsztyna otrzymał Rafał Radziwoniuk za zdjęcie „Connolly Station (VII)”.

  • III Miejsce – Brązowe Szkło

Bibliografia

  1. Waś, Beata: Liczy się plan działania : Jury wybrało najlepsze fotografie nadesłane na konkurs MOK / Beata Waś // „Gazeta Olsztyńska”. – 2006, nr 259, dod. „Olsztyn Dzień Po Dniu”, nr 965, s. 4.

Zobacz też