Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Moje miasto – moja miejscowość 2009

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

Dwunasta edycja Konkursu Plastycznego „Moje miasto – moja miejscowość”, zorganizowana w 2009 r. w Lidzbarku Warmińskim.

Organizatorzy

Cele projektu

  • prezentacja i popularyzacja walorów przyrodniczych Warmii i Mazur
  • edukacyjno-wychowawcze (popularyzacja kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży)
  • prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży

Komisja oceniająca

Przebieg

Coroczna impreza o charakterze konkursowym, przeznaczona dla dzieci i młodszej młodzieży z obszaru całej Polski. Na konkurs wpłynęło 894 prace z 43 placówek z terenu całej Polski, m.in. z województwa lubelskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego.
Podział wg kategorii wiekowych:

  • 5-8 lat – 394 prace
  • 9-12 lat – 325 prac
  • 13-15 lat – 144 prace
  • 16-19 lat – 16 prac
  • placówki specjalne – 15
  • uczniowie niepełnosprawni – 10 prac

Uczestnicy

  • Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowskich Górach – 28 prac
  • Świetlica Socjoterapeutyczna w Tarnowskich Górach – 2
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olsztynie – 7
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu – 60
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – 12
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie – 15
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jezioranach – 7
  • Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie – 16
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim – 7
  • Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie – 15 osób
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu – 61
  • Miejskie Przedszkole w Barczewie – 6
  • Gimnazjum nr 4 w Ełku – 9
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie – 4
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie – 6
  • Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie – 68
  • Zespół Szkół Zawodowych w Ornecie – 2
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim – 63
  • Przedszkole Miejskie nr 10 – 32
  • Publiczne Gimnazjum w Stawigudzie – 7
  • Zespół Szkół Sportowych w Międzyrzeczu Podlaskim – 11
  • Szkoła Podstawowa w Złojcu – 27
  • Szkoła Podstawowa w Lubominie – 7
  • Przedszkole „Miś” w Lidzbarku Warmińskim - 22
  • Szkoła Podstawowa w Zajączkowie – 12
  • Przedszkole nr 5 w Lidzbarku Warmińskim - 27
  • Przedszkole nr 6 w Lidzbarku Warmińskim - 28
  • Gimnazjum nr 1 w Miedzyrzeczu Podlaskim – 10
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim – 13
  • Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim – 13
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim – 30
  • Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim – 79
  • Przedszkole „Puchatek” w Lidzbarku Warmińskim – 48
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim – 105
  • Przedszkole „Kubuś” w Lidzbarku Warmińskim – 4
  • Szkoła Podstawowa w Samborowie – 5
  • Aniela Bocheńska w Bieniewie – 1
  • Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie – 12
  • Jacek Umecki z Lidzbarka Warmińskiego – 1
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim – 3
  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim – 6
  • Warsztat Terapii Zajęciowej w Ornecie – 2
  • Morąg (indywidualna – duża praca) – 1

Prace wykonano w rozmaitych technikach plastycznych, zaś ich tematyka dotyczyła tematu wiodącego. Posiedzenie komisji, oceniającej nadesłane prace, miało miejsce 7 listopada 2006 r. Imprezy związane z konkursem odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 236 prac.

Nagrody i wyróżnienia

Kategoria wiekowa 5-8 lat

  • Nagrody
    • Aleksandra Bińkowska (Radom)
    • Hanna Dobrowolska (Złojec)
    • Patrycja Grzywacz (Szczecin)
    • Bartek Filimon (Międzyrzec Podlaski)
    • Julia Świderka (Lidzbark Warmiński)
    • Kamila Walońska (Lidzbark Warmiński)
    • Adam Góźdź (Świnoujście)
    • Maja Żelichowska (Lidzbark Warmiński)
    • Kinga Krupa (Tomaszów Lubelski)
    • Mateusz Brodowski (Lidzbark Warmiński)

Kategoria wiekowa 9-12 lat

Kategoria wiekowa 13-15 lat

Kategoria wiekowa 16-19 lat

Kategoria placówki specjalne

Nagrody specjalne

(za najciekawsze prace)