Ogólnopolski Konkurs Piosenki im. Krzysztofa Klenczona

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

Organizowany od 2005 roku w Szczytnie.

Organizatorzy

Cel

  • Popularyzacja muzyki Krzysztofa Klenczona
  • Zachęcanie młodych muzyków do tworzenia współczesnych interpretacji wnoszacych nowe wartości do muzyki Krzysztofa Klenczona
  • Wspieranie oraz twórczości amatorskiej oraz promocja debiutów artystycznych[1]

Historia

W 1991 roku, z inicjatywy szczycieńskich fanów i przyjaciół Krzysztofa Klenczona, podczas obchodów „Dni Szczytna”, został zorganizowany koncert poświęcony jego pamięci. Wówczas koncert ten poprowadzili Marek Gaszyński i Andrzej Jaroszewski, a kierownictwo artystyczne objął Janusz Kondratowicz. Koncert zatytułowany „Dziś dla Ciebie gramy” od 1991 roku odbywał się co roku (zmienił jedynie nazwę na: „Baw się razem z nami”), towarzysząc obchodom święta miasta. W 2005 roku zorganizowano po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs Piosenki im. Krzysztofa Klenczona. Konkurs ten, adresowany do wszystkich zainteresowanych wykonawców, z roku na rok przyciąga coraz większa liczbę uczestników stając się jedną z głównych atrakcji „Dni i Nocy Szczytna”. W roku 2005 konkurs był dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, a w latach 2006 – 2007 przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Edycje

Bibliografia

  1. (ola): Pielęgnujemy pamięć o Klenczonie : Żuki i festiwalowe tony podczas Dni i nocy / (ola) // „Tygodnik Szczytno”. – 2008, nr 2, s. 12.

Przypisy

  1. Z regulaminu konkursu

Zobacz też

Oficjalna strona konkursu
Strona organizatora konkursu – Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie