Ogólnopolski Konkurs Organowy w Olsztynie 2015

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Plakat VII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 20-22.03.2015
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Prof. dr hab. Andrzej Białko /Akademia Muzyczna Kraków/ Przewodniczący jury VII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 20-22.03.2015
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Jurorzy VII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, od lewej: prof. dr hab. Andrzej Białko /przewodniczący/, mgr Elżbieta Włosek-Żurawiecka, mgr Michał Olszewski, Olsztyn 20-22.03.2015
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Wizytator Ogólnopolski Centrum Edukacji Artystycznej Janusz Bogdan Lewandowski, dyrektor PSM I i II stopnia w Olsztynie Teresa Taradejna oraz juror Elżbieta Włosek-Żurawiecka, Olsztyn 20-22.03.2015
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Uczestnicy, laureaci i wyróżnieni I i II grupy oraz nauczyciele i jurorzy VII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 20-22.03.2015
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Laureaci i wyróżnieni III grupy oraz nauczyciele i jurorzy VII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 20-22.03.2015
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz

Siódma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Olsztynie, która odbyła się w dniach 20-22 marca 2015 r.

Organizatorzy

Jury

  • prof. dr hab. Andrzej Białko (przewodniczący) – Akademia Muzyczna w Krakowie oraz PSM II st. w Krakowie
  • mgr Elżbieta Włosek-Żurawiecka – PSM I i II st. w Rybniku oraz PSM I st. w Raciborzu
  • mgr Michał Olszewski – SSM II st. w Lutomiersku
  • mgr Iwona Pietkiewicz (sekretarz) – PSM I i II st. w Olsztynie

Uczestnicy

  • Patryk Danych – ZSM Łódź
  • Piotr Kołodziej – SM-ZSiP Domosławice
  • Alicja Maślanka – PSM Olsztyn
  • Sebastian Michalak – PSM Konin
  • Dawid Nosal – SM-ZSM Tarnów
  • Filip Zdrojowy – PSM Konin
  • Jan Mendrala – PSM Płock
  • Dariusz Biernat – PSM Olsztyn
  • Jacek Bies – SSM Lutomiersk
  • Krzysztof Malik – PSM Opole
  • Aleksandra Radwańska – DSO Bielsko-Biała
  • Marta Bralewska – SSM Lutomiersk
  • Julia Gandecka – ZSM-PSM Poznań
  • Marcin Koc – ZSM-PSM Białystok
  • Paweł Sowa – ASM Kraków
  • Karol Wiechno – ZSM Łódź
  • Dawid Górny – DSO Bielsko-Biała
  • Andrzej Turek – ZPSM Nr 4 Warszawa
  • Dominik Kaczmarek – ZSM-PSM Poznań
  • Sebastian Kuczyński – PSM Suwałki
  • Sylwia Roj – POSM Kraków
  • Kinga Szalecka – ZSM Tarnów
  • Piotr Łosiak – PSM Olsztyn
  • Mariusz Kozieł – ZPSM-POSM Katowice
  • Magdalena Lewoc – ZPSM Nr 1 Warszawa
  • Krystyna Michalak – DSO Świdnica
  • Katarzyna Sacha – ZSM Tarnów
  • Mariusz Mocek – DSO Świdnica
  • Paweł Bogdanowicz – ZSM-OSM Białystok
  • Mateusz Kamiński – SSM Lutomiersk
  • Piotr Karczmarczyk – OSM Lublin
  • Patrycja Knapik – ASM Kraków
  • Dominik Kozłowski – SMM Lutomiersk
  • Marcin Kucharczyk - II st. DSO Tarnów
  • Zuzanna Mika – PSM Nowy Sącz
  • Tomasz Pietrzak – ZSM-OSM Białystok
  • Olgierd Wysocki – PSM Olsztyn
  • Karol Augustyniak – OSM Lublin
  • Jakub Plewa – ZPSM-POSM Katowice
  • Jan Paweł Przegendza – PSM Zabrze
  • Bartosz Rozdeba – ZSM Szczecin
  • Szymon Sobutkowski – ZSM Łódź
  • Maciej Skowronek - Szczecin

Laureaci

Grupa I (PSM I st. cykl 6-letni klasy V-VI i cykl 4-letni klasy III-IV)

  • I miejsce:
    • Jan Mendrala, kl. IV/4 PSM I i II st. w Płocku (nauczyciel: Paweł Górczyński)
  • II miejsce:
    • Dawid Nosal, kl. III/4 SM-ZSM w Tarnowie (nauczyciel: Elżbieta Maciejowska)
  • Wyróżnienia:
    • Patryk Danych, kl. III/4 ZSM w Łodzi (nauczyciel: Szymon Holtz)
    • Sebastian Michalak, kl. III/4 PSM I i II st. w Koninie (nauczyciel: Hanna Buczkowska-Bartczak)

Grupa II (PSM II st. klasy I-III)

  • I miejsce:
    • Sebastian Kuczyński, kl. III PSM I i II st. w Suwałkach (nauczyciel: Ewa Wołczek)
  • II miejsce:
    • Aleksandra Radwańska, kl. I DSO-SM II st. w Bielsku-Białej (nauczyciel: Urszula Jasiecka-Bury)
  • III miejsce:
    • Julia Gandecka, kl. II PSM II st. w Poznaniu (nauczyciel: Elżbieta Karolak)
    • Sylwia Roj, kl. III POSM II st. w Krakowie (nauczyciel: Aleksandra Gawlik)
  • IV miejsce:
    • Kinga Szalecka, kl. III ZSM w Tarnowie (nauczyciel: Wiesław Kaczor)
  • Wyróżnienia:
    • Jacek Bies, kl. I/4 SSM II st. w Lutomiersku (nauczyciel: Łukasz Kadłubowski)
    • Dominik Kaczmarek, kl. III ZSM-PSM w Poznaniu (nauczyciel: Zbigniew Radowski)

Grupa III (PSM II st. klasy IV-VI)

  • I miejsce:
    • Jakub Plewa, kl. VI ZPSM-POSM II st. w Katowicach (nauczyciel: Witold Zaborny)
  • II miejsce:
    • Mariusz Kozieł, kl. IV ZPSM-POSM II st. w Katowicach (nauczyciel: Witold Zaborny)
    • Dominik Kozłowski, kl. V SSM II st. w Lutomiersku (nauczyciel: Agnieszka Wrocławska-Wieczorek)
  • III miejsce:
  • IV miejsce:
    • Marcin Kucharczyk, kl. II-II st. DSO w Tarnowie (nauczyciel: Wojciech Szczerba)
  • Wyróżnienia:
    • Mateusz Kamiński, kl. III/4 SSM II st. w Lutomiersku (nauczyciel: Łukasz Kadłubowski)
    • Katarzyna Sacha, kl. IV ZSM w Tarnowie (nauczyciel: Wiesław Kaczor)

Galeria zdjęć