Ogólnopolski Konkurs Organowy w Olsztynie 2013

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Plakat VI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 15-17.03.2013
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Dr hab. Witold Zaborny /Akademia Muzyczna Katowice/ Przewodniczący jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 15-17.03.2013
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Jurorzy VI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego: mgr Marietta Kruzel-Sosnowska, prof. Elżbieta Karolak, mgr Elżbieta Maciejowska, dr Jarosław Wróblewski, dr hab. Witold Zaborny /przewodniczący/, Olsztyn 15-17.03.2013
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Laureaci i wyróżnieni I grupy VI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 15-17.03.2013
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Laureaci i wyróżnieni II grupy VI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 15-17.03.2013
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Laureaci i wyróżnieni III grupy VI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 15-17.03.2013
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz
Uczestnicy III grupy, nauczyciele i jurorzy VI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 15-17.03.2013
Źródło: archiwum Iwony Pietkiewicz

Szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Olsztynie, która odbyła się w dniach 15-17 marca 2013 r.

Organizatorzy

Jury

  • dr hab. Witold Zaborny (przewodniczący) – Akademia Muzyczna w Katowicach oraz POSM II st. przy ZPSM w Katowicach
  • prof. Elżbieta Karolak – Akademia Muzyczna w Poznaniu oraz PSM II st. przy ZSM w Poznaniu
  • dr Jarosław Wróblewski – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie oraz POEZSM II st. w ZPSM w Warszawie
  • mgr Marietta Kruzel-Sosnowska – ZPSM nr 4 w Warszawie
  • mgr Elżbieta Maciejowska – OSM I i II st. przy ZSM w Tarnowie
  • mgr Iwona Pietkiewicz (sekretarz) – PSM I i II st. w Olsztynie

Uczestnicy

  • Dariusz Biernat – PSM Olsztyn
  • Jakub Aleksander Bartoszewski – SM Gdynia
  • Hubert Łagun – PSM Olsztyn
  • Julia Wieczorek – PSM Racibórz
  • Sebastian Kuczyński – PSM Suwałkí
  • Piotr Łosiak – PSM Olsztyn
  • Piotr Markiewicz – PSM Mrągowo
  • Ewa Dworzyńska – PSM Konin
  • Mateusz Kamiński – SSM Lutomiersk
  • Dominik Kozłowski – SSM Lutomiersk
  • Katarzyna Jankowska – ZPSM nr 4 Warszawa
  • Klaudia Kidoń – DSO Bielsko-Biała
  • Joanna Rosicka – PSM Opole
  • Weronika Dobrzyńska – PSM Konin
  • Katarzyna Długa – PSM Nowy Targ
  • Magdalena Gładkowska – PSM-ZSM Białystok
  • Piotr Karczmarczyk – OSM Lublin
  • Julia Obrycka – OSM-ZSM Białystok
  • Olgierd Wysocki – PSM Olsztyn
  • Karol Augustyniak – OSM Lublin
  • Agata Domalewska – PSM Olsztyn
  • Dawid Lisowski – OSM-ZSM Rzeszów
  • Marcin Hyżny – PSM Nowy Targ
  • Damian Mączarski – ZSM Siedlce
  • Krystian Rąpała – ZSM Tarnów
  • Michał Gawle – SSM Lutomiersk
  • Jakub Kraszewski – ZSM Szczecin
  • Kamil Lengier – SSM Lutomiersk
  • Krzysztof Musiał – PSM Kraków
  • Michał Markowski – PSM-ZSM Białystok
  • Patryk Podwojski – PSM Gdańsk-Wrzeszcz
  • Mateusz Rybakowski – PSM Gdańsk-Wrzeszcz
  • Agnieszka Sanhen – POSM Kraków
  • Paweł Szkotak – ZSM Tarnów
  • Sylwester Juszczyński – SSM Lutomiersk
  • Magdalena Andrulewicz – PSM Suwałkí
  • Roksana Kalinowska – ZSM Szczecin
  • Karolina Karkucińska – PSM Opole
  • Filip Cieszyński – OSM Gdańsk
  • Paweł Piechowiak – OSM Poznań
  • Maciej Somerla – PSM Rybnik
  • Joanna Szlachta – PSM-ZSM Rzeszów
  • Grzegorz Zdunek – PSM Olsztyn

Laureaci

Grupa I (PSM I st. cykl 6-letni klasy V-VI i cykl 4-letni klasy III-IV)

Grupa II (PSM II st. klasy I-III)

  • I miejsce:
    • Dominik Kozłowski, kl. I/4 SSM II st. w Lutomiersku (nauczyciel: Agnieszka Wrocławska-Wieczorek)
  • II miejsce:
    • Mateusz Kamiński, kl. I/4 SSM II st. w Lutomiersku (nauczyciel: Łukasz Kadłubowski)
  • III miejsce
    • Katarzyna Jankowska, kl. II ZPSM I i II st. nr 4 w Warszawie (nauczyciel: Emilia Dziubińska)
  • Wyróżnienie

Grupa III (PSM II st. klasy IV-VI)

  • I miejsce
    • Krzysztof Musiał, kl. II PSM II st. w Krakowie (nauczyciel: Andrzej Białko)
  • II miejsce:
    • Michał Gawle, kl. III/4 SSM II st. w Lutomiersku (nauczyciel: Michał Olszewski)
  • III miejsce:
    • Michal Somerla, kl. VI PSM I i II st. w Rybniku (nauczyciel: Elżbieta Włosek-Żurawiecka)
    • Paweł Szkotak, kl. V ZSM w Tarnowie (nauczyciel: Wiesław Kaczor)
  • IV miejsce:
    • Agata Domalewska, kl. IV PSM I i II st. w Olsztynie (nauczyciel: Iwona Pietkiewicz)
    • Paweł Piechowiak, kl. VI OSM II st. w Poznaniu (nauczyciele: Sławomir Kamiński i Krzysztof Leśniewicz)
    • Patryk Podwojski, kl. V PSM II st. w Gdańku-Wrzeszczu (nauczyciel: Błażej Musiałczyk)
    • Krystian Rąpała, kl. I ZSM w Tarnowie (nauczyciel: Wiesław Kaczor)
  • Wyróżnienia:
    • Karolina Karkucińska, kl. VI PSM I i II st. w Opolu (nauczyciel: Lucyna Glezner-Sun)
    • Jakub Kraszewski, kl. V ZSM w Szczecinie (nauczyciel: Małgorzata Klorek)
    • Kamil Lengier, kl. III/4 SSM II st. w Lutomiersku (nauczyciel: Łukasz Kadłubowski)
    • Michał Markowski, kl. V ZSM-PSM II st. w Białymstoku (nauczyciel: Maria Terlecka)

Galeria zdjęć