Naturalnie Mazury Festiwal 2019

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
10naturalnie1.jpg

Czwarta edycja reaktywowanego w 2016 r. Festiwalu.

Organizatorzy

  • Organizator – Fundacja Zatrzymać Czas – Arkadiusz SKRODZKI
  • Współorganizator - Agencja Artystyczna Acoustic – Piotr MUSZYŃSKI, Art. Grey – Dominik SZARY, WSSK Węgorapa – Aleksander IWANIUK

Przebieg

Festiwal odbył się w dniach 5-7 lipca 2019 r. W dniach 5-6 lipca 2019 r. koncerty odbywały się na placu koszarowym na dwu scenach. Po latach przerwy do parku Helwinga wróciło pole namiotowe (ostatni raz w 2013).

Ostatni dzień festiwalowy to projekt „Na festiwalowej orbicie” realizowany już na Placu Wolności. Wystąpili tam: San Quentin z Węgorzewa i Po Godzinach Olsztyn - dwa zespoły reprezentujące środowisko wojskowe. Gwiazdy tego wieczoru to: PANNY WYKLETE (MARIKA, MONA, KASIA MALEJONEK, OLA NOWAK I ANIA SZAFRANIEC) i MALEO REAGGEE ROCKERS. Koncert tego ostatniego zakończył festiwal.

Uczestnicy i jury

Organizatorem konkursu była wytwórnia Kayax, która w oparciu o własny system selekcji do konkursu nominowała zespoły: BLUNT RAZOR, BLOO CRANE, JAGODA KRET, OLA WIELGOMAS, THE BULLSEYES, EYELIDS, KOLORY, MGŁY, HOPE LESLIE, RAT KRU. Konkurs był realizowany jako projekt MY NAME IS NEW. Po raz pierwszy w historii węgorzewskiego festiwalu Scena Konkursowa – oddzielna od głównej – była umiejscowiona na placu koszarowym , prostopadle do sceny głównej. Jury w składzie Kaśka Stokłosa, SWIERNALIS i Miro Kępiński podjęło decyzję o tym, że laureatem Naturalnie Mazury Festival 2019 został zespół RAT KRU.

  • 5 lipca – Zalewski, Voo Voo, Tragarze, Sorry Boys, Kortez
  • 6 lipca – Nosowska, Akurat, Łąki Łan, Tulia, Darek Malejonek Hyperhemon.

Zdjęcia

Źródło

  1. Informacje od Aleksandra Iwaniuka - Kierownika Klubu 11 MPA w Węgorzewie