Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka – Ełk 2005

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Jedenasta edycja przeglądu Mazurskie Lato Kabaretowe „Mulatka” w Ełku, zorganizowana w Ełku w dniach 3 – 7 sierpnia 2005 r.

Organizator

Przebieg

W konkursie o Grand Prix i Young Prix wzięło udział czternaście kabaretów. Wszystkie występy konkursowe odbyły się jednego dnia w maratonie kabaretowym. Jako goście zaproszeni wystąpili: Grupa Rafała Kmity, Grupa „Muflasz”, kabaret „Szum” i „Limo”, Artur Andrus, Jachim Presents, Krzysztof Daukszewicz, Jacek Chmielnik, Adam Marjański, Grupa Inicjatyw Kulturalnych, Grupa Optymista oraz „Tercet czyli Kwartet” z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim, Wojciechem Kaletą i Robertem Rozmusem.

Program[1]

3 sierpnia (środa) – sala widowiskowa ECK

  • 20:00 – występy zaproszonych kabaretów:
    • Grupa Rafała Kmity z programem Aj waj, czyli historie z cynamonem
    • Grupa „Muflasz” z programem Zupa

4 sierpnia (czwartek) – sala widowiskowa ECK

  • 14:00 – Konkurs o Grand Prix (cz. I):
  • 16:30 – Konkurs o Grand Prix (cz. II):
    • Kabaret „Polonez” z Grodna i z Białegostoku
    • Kabaret „Hlynur” z Zielonej Góry
    • Kabaret „Pralka” z Wrocławia
    • Grupa Pantomimiczna „Mimika” z Lublina
  • 19:00 – Konkurs o Grand Prix (cz. III):
    • Kabaret „Kankan” z Grodna
    • Kabaret „Cegła” z Opola
    • Kabaret „Fraszka” z Warszawy
    • Kabaret „Profil” z Zielonej Góry
  • 21:30 – Konkurs o Grand Prix (cz. IV):
    • Kabaret „Waganci” z Kielc
    • Kabaret „Pietro Mozi” z Białegostoku
    • Kabaret „Noł Nejm” z Rybnika
    • Kabaret „Smile” z Lublina
    • Kabaret „Limo” z Gdańska
  • 00:00 – Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

5 sierpnia (piątek) - sala widowiskowa ECK

  • 19:00 – Wieczór z Gwiazdą
    • Kabaret „Szum”
  • 21:00 (scena plenerowa za ECK):
    • Grupa Inicjatyw Kulturalnych
    • Kabaret Limo – z programem Za murami, za stosami
    • Artur Andrus – program autorski

6 sierpnia (sobota) – Sala widowiskowa ECK:

  • 19:00 – Kabaret „Słuchajcie” z programem Ludzie to świry
  • 21:00 (scena plenerowa za ECK):
    • Jachim Presents z programem Schop
    • Tercet czyli Kwartet - Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Wojciech Kaleta, Robert Rozmus - Złote przeboje

7 sierpnia (niedziela) – Sala widowiskowa ECK:

  • 19:00 – Grupa „Optymista” z programem Scenariusz dla trzech aktorów
  • 21:00 - (scena plenerowa za ECK):
    • Jacek Chmielnik, Adam Marjański – Psychoterapia, czyli sex w życiu człowieka
    • Krzysztof Daukszewicz - program autorski

Jury

  • Rafał Kmita
  • Adam Wielgat
  • Janusz Majewski

Laureaci[2]

  • Grand Prix:
    • Kabaret „Noł Nejm” z Rybnika
  • Nagroda Young:
    • Kabaret „Pralka” z Wrocławia
  • Nagroda Prix:
    • Kabaret „Limo” z Gdańska(Warszawa)
  • Nagroda Publiczności:
    • Kabaret „Noł Nejm”

Bibliografia

  1. Tyszkiewicz, Michał: Poziom nie był wysoki : po Mazurskim Lecie Kabaretowym / Michał Tyszkiewicz // „Gazeta Olsztyńska” (Wyd. Mazury). – 2005, nr 187, dod. „Rozmaitości Ełckie”, nr 32, s. 5.
  2. Varia: Mulatka w słabej kondycji : grupa Noł Nejm z Rybnika została podwójnym laureatem konkursu podczas Mazurskiego Lata Kabaretowego 2005 / Varia // „Gazeta Współczesna”. – 2005, nr 152, s. 3.

Zobacz też

Przypisy

  1. Według informacji ze strony głównego organizatora festiwalu
  2. Według informacji ze strony organizatora