Kaziuki Wilniuki w Lidzbarku Warmińskim 2013

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Kaziuki Wilniuki 2013 w Lidzbarku Warmińskim
Źródło: LDK w Lidzbarku Warmińskim.

Dwudziesta dziewiąta edycja imprezy Kaziuki Wilniuki w Lidzbarku Warmińskim odbyła się 3 marca 2013 r. pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Bogdana Borusewicza oraz Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego Jacka Protasa.

Organizator

Opis

Podczas XXIX Gali Kaziukowej (03.03.13) w Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim odbyła się uroczysta msza święta w intencji mieszkańców Wileńszczyzny. Artyści Z Kręgu Szkoły Wileńskiej XIX/XX wieku przygotowali "Wystawę ze zbiorów Warmii i Mazur", która cieszyła się dużym zainteresowaniem gości.

W Lidzbarskim Domu Kultury od południa trwał koncert kaziukowy oraz tradycyjny jarmark. Nie brakowało na nim wileńskich przysmaków, słynnych Kaziukowych Serc i pięknych rękodzieł. Na scenie wystąpili: Kapela Podwileńska, Zespół Artystyczny ZIemi Trockiej „Połuknianie”, Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia” oraz lidzbarski Zespół Tańca Ludowego „Perła Warmii”.

Koncert poprowadzili: Anna Adamowicz („Ciotka Franukowa”) i Dominik Kuziniewicz („Wincuk Bałbatunszczyk z Pustaszyszek”).


Zobacz też