Justyna Ławrynkiewicz

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: Bartoszycka Grupa Literacka „Barcja” 1983-2008, Olsztyn, Wers, 2009, s. 61.

(1973- ) - poetka i animatorka kultury związana ze środowiskiem literackim Bartoszyc

Biografia

Urodziła się w 1973 r. w Sępopolu, mieszka wraz z rodziną w Bartoszycach.

Działalność

Brała udział w różnych konkursach poetyckich, m.in. w konkursie zorganizowanym przez Bartoszycki Dom Kultury i w Ogólnopolskim Konkursie literackim, zorganizowanym przez Fundusz Osób Niepełnosprawnych. Swoje wiersze prezentowała w lokalnej telewizji oraz w bartoszyckim radiu – w audycji Artystyczne dusze (2003 r.). Na terenie Bartoszyc organizowała również spotkania autorskie z miłośnikami poezji. Jest członkinią Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”.

Twórczość

Tematyka jej wierszy jest przeróżna, lecz dominują pośród nich te o miłości, tęsknocie, bólu po utracie bliskich. Większość dedykowana jest jej bliskim i znajomym. Pierwsze wiersze napisała jeszcze w szkole podstawowej, w latach osiemdziesiątych. Fragmenty jej twórczości publikowane były na łamach prasy lokalnej, a także w wydawnictwach Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”. Jej wiersze nagrano też na płytę.

Bibliografia

  1. Bartoszycka Grupa Literacka „Barcja” 1983-2008 / [zesp. red. Jerzy Sałata, Urszula Drogomir, Jan Bachar]. -Olsztyn : Wers, 2009. – S. 61.

Zobacz też