Jesienne Spotkania Miłośników Ziemi i Poezji Śpiewanej w Budrach 2004

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

Piąta edycja Jesiennych Spotkań Muzyką i Słowem Malowanych w Budrach, konkursu poezji śpiewanej zorganizowanego w Budrach, 27 października 2004 r.

Organizator

Cele

  • Stworzenie śpiewającym poezję możliwości zaprezentowania swoich umiejętności
  • Konfrontacja z publicznością
  • Popularyzacja polskiej i światowej literatury
  • Promowanie utalentowanych wokalistów

Opis

Konkurs zorganizowano 27 października 2004 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. W konkursie wystąpili miłośnicy poezji śpiewanej m.in. z Buder, Kętrzyna, Węgorzewa. Artystów oceniała komisja konkursowa powołana przez organizatora. Na zakończenie konkursu wystąpiła Kasia i Zyga Waraksowie z synem Szymonem. Organizatorka konkursu Aneta Stankiewicz podsumowała „Nasze jesienne spotkania to taki mały przystanek w rozpędzonym, współczesnym świecie (…) Czasami warto choć na chwilę zatrzymać się, aby zadać sobie pytanie „dokąd zmierzamy?. Podczas tego wieczoru wszyscy mieli możliwość wsłuchać się w łagodność słów i melodii, jaką zaprezentowali uczestnicy przeglądu i zaproszeni goście”[1]

Laureaci

Laureaci są wychowankami Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Węgorzewie

Bibliografia

  • red: Sobota z poezją : przystanek w rozpędzonym świecie / red // „Gazeta Olsztyńska” (Wydanie Mazury). – 2004, nr 225, dod. „Węgorzewski Tydzień”, nr 44, s. 12.

Przypisy

  1. red, Sobota z poezją, „Gazeta Olsztyńska” (Wydanie Mazury), 2004, nr 225, dod. „Węgorzewski Tydzień”, nr 44, s. 12