Jakub Ćwiklewski

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: [1]
Zdjęcie nagrodzone w konkursie „Gazety Wyborczej”, Źródło: [2]


(1985- ) – fotografik

Biografia

Urodził się w 1985 r. Mieszka i pracuje w Ełku. Ukończył średnią szkołę ochrony środowiska, następnie Europejską Szkołę Mediów i Przedsiębiorczości w Białymstoku na kierunku Fotografia. Od 2007 r. pracuje w Ełckim Centrum Kultury w dziale promocji i organizacji, jako fotograf i grafik. Dokumentuje wszystkie wydarzenia w Ełckim Centrum Kultury, był jurorem konkursów fotograficznych organizowanych przez ECK. W wolnych chwilach gra w siatkówkę plażową.

Twórczość

Fotografia jest pasją artysty. Związał z nią swoje życie zawodowe i prywatne. Najczęstszym tematem jego prac jest portret, fotografia okolicznościowa, fotografia dziecięca oraz fotografia reklamowa. Jakub Ćwiklewski – „Lubię fotografować ludzi, stąd większość moich prac to portrety. Oprócz samych zdjęć poznaje się człowieka” [1]. Autor zdjęć promocyjnych Ełckiego Teatru Tańca.

Nagrody i Wystawy

Laureat I edycji Szkoły Mistrzów Fotografii „Gazety Wyborczej” w 2008 r. w kategorii „Jak w raju”. Według jurorów konkursu autorowi udało się utrwalić niepowtarzalną chwilę. W 2011 r. miał indywidualną wystawę „Kobiety w obiektywie Jakuba Ćwiklewskiego” zorganizowaną w Galerii Holl Ełckiego Centrum Kultury. Jego zdjęcia można też oglądać na stronie internetowej artysty.

Bibliografia

jkk: Kobiety w obiektywie Jakuba Ćwiklewskiego / jkk // „Gazeta Współczesna”. – 2011, nr 35, s. 4.

Przypisy

  1. jkk, Kobiety w obiektywie Jakuba Ćwiklewskiego, „Gazeta Współczesna”, 2011, nr 35, s. 4

Zobacz też

  • Strona internetowa artysty [3]