Iławskie Spotkania Kabaretowe Paka z Jezioraka – Iława 2010

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Piąta edycja Iławskich Spotkań Kabaretowych, zorganizowana w Iławie w dniach 14 – 15 maja 2010 r.

Organizator

Przebieg[1]

Do organizacji kolejnej edycji Spotkań włączyło się Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA z Krakowa[2]. Rozszerzeniu zatem ulegała nazwa Spotkań. Kabareton trwał dwa dni. Pierwszego dnia, na scenie w miejskim amfiteatrze wystąpili: Kabaret „Limo”, Kabaret pod Wyrwigroszem, „Kaczki z Nowej Paczki” oraz Tomasz Jachimek, który także koncert prowadził. Drugiego dnia można było zobaczyć ponownie „Kaczki z Nowej Paczki” oraz Kabaret „Jurki”, „Świerszczychrząszcz”, „Czesuaf” oraz Artura Andrusa, który był jednocześnie gospodarzem koncertu. Wykonawcom towarzyszył muzycznie „Zbigi Band” z Olsztyna.

Bibliografia

  • Knobelzdorf, Krzysztof: Czeka nas spora dawka humoru / Krzysztof Knobelzdorf // „Gazeta Iławska”. – 2010, nr 24, s. 4.

Przypisy

  1. Knobelzdorf, Krzysztof, Czeka nas spora dawka humoru „Gazeta Iławska”, 2010 nr 24, s. 4
  2. W roku 2009 Stowarzyszenie po raz pierwszy zawitało do Iławy i zorganizowało w dniu 15 maja – przy współpracy z Iławskim Centrum Kultury – „Wiosenny Kabareton – Paka z Jezioraka”, w którym wystąpiły kabarety: „Neo-Nówka”, „Łowcy. B”, „Świerszczychrząszcz” oraz „Kaczki z Nowej Paczki”.

Zobacz też