Emilia Drozdowska

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: VI Olsztyńskie Biennale Plastyki o Medal Prezydenta, Olsztyn, BWA, 2009, s. 36.
Homo Viator, tryptyk, linoryt.
Źródło: VI Olsztyńskie Biennale Plastyki o Medal Prezydenta, Olsztyn, BWA, 2009, s. 36.
Źródło: Poszukiwania, czyli rzecz o Małym Księciu, katalog wystawy w zbiorach WBP w Olsztynie

Olsztyńska graficzka, projektantka

Biografia

Ukończyła studia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplom w pracowni grafiki warsztatowej uzyskała w 2008 r. Mieszka w Olsztynie.

Twórczość

Na co dzień zajmuje się pracą w zakresie kompozycji i projektowania przestrzennego, aranżacją wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Brała udział w wystawach zbiorowych:

  • Biblioteka Uniwersytecka, Olsztyn – Kortowo (2004)
  • Galeria Uniwersytecka, Olsztyn (2005)
  • Miejski Ośrodek Kultury, Olsztyn (2008)

W 2009 r. brała udział w VI Olsztyńskim Biennale Plastyki „O Medal Prezydenta”. Zaprezentowała wówczas pracę Homo Viator. W kwietniu 2010 r. wzięła udział w projekcie realizowanym wspólnie z Centrum Polsko-Francuskim Côtes d’Armor – Warmia i Mazury w Olsztynie pt. Poszukiwania, czyli rzecz o Małym Księciu, zorganizowanym w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie. Zobacz: www.wbp.olsztyn.pl/wystawy

Bibliografia

  1. Poszukiwania, czyli rzecz o Małym Księciu : Iwona Bolińska-Walendzik, Emilia Drozdowska, Małgorzata Frycz, Edyta Jurkowska, Joanna Kitkowska, Barbara Kokoryn, Jagoda Kosińska, Danuta Krajewska, Ewa Pohlke, Barbara Żebrowska, Krzysztof Tanajewski, Zbigniew Urbalewicz, Wiesław Wachowski, Tomasz Witkowski. – Olsztyn : WBP, 2010. – Katalog wystawy z archiwum WBP w Olsztynie.
  2. VI Olsztyńskie Biennale Plastyki o Medal Prezydenta. – Olsztyn : Galeria Sztuki Współczesnej, 2009. – S. 36.