Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych O Laur Złotej Rybki – Biskupiec 2003: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
(Utworzył nową stronę „Dwudziesta trzecia edycja [[Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki w Biskupcu| Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O Laur Zło…”) |
|||
Linia 12: | Linia 12: | ||
*[[Leszek Grad]] | *[[Leszek Grad]] | ||
− | ==Laureaci<ref> | + | ==Laureaci<ref>''Laur Złotej Rybki'', „Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Biskupcu”, 2003 nr 5, s. 2.</ref>== |
*I miejsce „Złota Rybka” (ex aequo): Teatr „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej w Lasecznie za spektakl Z. Asztemborskiej pt.: ''Złota Rybka'' oraz Grupa Teatralna Języka Niemieckiego ze Szkoły Podstawowej w Dywitach za ''Rotkapchen'' (''Czerwony Kapturek'') | *I miejsce „Złota Rybka” (ex aequo): Teatr „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej w Lasecznie za spektakl Z. Asztemborskiej pt.: ''Złota Rybka'' oraz Grupa Teatralna Języka Niemieckiego ze Szkoły Podstawowej w Dywitach za ''Rotkapchen'' (''Czerwony Kapturek'') | ||
*II miejsce („Srebrna Rybka”) - Teatr „Nibynic” z Młodzieżowego Domu w Lidzbarku Warmińskim za ''Zdarzyło się to dawno temu'' | *II miejsce („Srebrna Rybka”) - Teatr „Nibynic” z Młodzieżowego Domu w Lidzbarku Warmińskim za ''Zdarzyło się to dawno temu'' |
Wersja z 09:09, 16 cze 2011
Dwudziesta trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki” w Biskupcu, zorganizowana w Biskupcu w dniu 23 maja 2003 r.
Spis treści
Organizator
Przebieg
W eliminacjach rejonowych uczestniczyły dziewięćdziesiąt cztery zespoły teatralne z regionu Warmii i Mazur. W finale, który odbył się na scenie Biskupieckiego Domu Kultury, wystąpiło ostatecznie dwanaście teatrów. Oprócz nagród regulaminowych, wszystkim zespołom zostały wręczone nagrody w postaci płaskorzeźby „Złotej Rybki”, wykonane przez Mariusza Iljasiuka i Marcina Zegarowicza.
Jury
- Andrzej Fabisiak - Przewodniczący
- Krystyna Spikert
- Leszek Grad
Laureaci[1]
- I miejsce „Złota Rybka” (ex aequo): Teatr „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej w Lasecznie za spektakl Z. Asztemborskiej pt.: Złota Rybka oraz Grupa Teatralna Języka Niemieckiego ze Szkoły Podstawowej w Dywitach za Rotkapchen (Czerwony Kapturek)
- II miejsce („Srebrna Rybka”) - Teatr „Nibynic” z Młodzieżowego Domu w Lidzbarku Warmińskim za Zdarzyło się to dawno temu
- III miejsce – „Brązowa Rybka” (ex aequo) : Teatr „Cała Naprzód” z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Lipinkach za Kiedyś znajdę oraz Teatr „Światło i Cień” z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie za Dzień z życia nastolatka
Nagrody dodatkowe i wyróżnienia:
- Wyróżnienie aktorskie dla Daniela Hermanowicza ze Szkoły Podstawowej w Dywitach (odtwórca roli „Wilka” w sztuce Czerwony Kapturek)
- Nagrody od firmy „Mardi” dla opiekunek zespołu „Pawie Oczka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu – Jolanty Kowalskiej, Henryka Jaroszewicza i Wandy Filipkowskiej
- Nagroda TKT Oddziału Terenowego w Biskupcu – Teatr „Przez Różową Szybkę” ze Szkoły Podstawowej w Runowie dla najmłodszych aktorów oraz Teatr „Arlekin” z M-GOK w Olsztynku za spektakl Odwaga
- Nagroda Olsztyńskiego Teatru Lalek - Zespół ze Szkoły Podstawowej w Runowie
- Nagroda Teatru im. S. Jaracza - Teatr „Morele Baks” z Miłakowa
Bibliografia
- Laur Złotej Rybki //„Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Biskupcu”. - 2003, nr 5, s. 2.
- Radzymiński, Rafał: Kapturek z Arlekinem : o „Laur Złotej Rybki” / Rafał Radzymiński // „Gazeta Olsztyńska”. – 2003, nr 139, dod. „Nasza Warmia”, nr 20, s. 2.
Przypisy
- ↑ Laur Złotej Rybki, „Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Biskupcu”, 2003 nr 5, s. 2.