Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Lidzbarku Warmińskim 2001: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m (Zastępowanie tekstu - "Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie" na "Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur")
 
Linia 5: Linia 5:
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich w Olsztynie był [[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]], przy współpracy [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie |Teatru im. Stefana Jaracza]]. Nadzór organizacyjny sprawowało [[Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie]].
+
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich w Olsztynie był [[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]], przy współpracy [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie |Teatru im. Stefana Jaracza]]. Nadzór organizacyjny sprawowało [[Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur]].
  
 
==Opis==
 
==Opis==

Aktualna wersja na dzień 08:20, 29 kwi 2019

Czterdziesta szósta edycja wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Olsztynie zorganizowana w dniu 24 kwietnia 2001 r.

Cel

Celem konkursu było podnoszenie poziomu kultury słowa, propagowanie polskiej klasyki literackiej, upowszechnianie piękna języka i literatury oraz promowanie młodych utalentowanych miłośników poezji.

Organizator

Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich w Olsztynie był Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy współpracy Teatru im. Stefana Jaracza. Nadzór organizacyjny sprawowało Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.

Opis

Eliminacje konkursu odbyły się na poziomie środowiskowym, miejskim i powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim. Poszczególne eliminacje połączone były ze spotkaniami metodycznymi dla instruktorów, nauczycieli oraz młodzieży uczestniczącej w konkursie. Do przeglądu wojewódzkiego zakwalifikowano 26 osób. Prezentowały one utwory w turniejach: Turniej Recytatorski, Poezji Śpiewanej, Teatr Jednego Aktora, Wywiedzione ze Słowa. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbył się w Lidzbarku Warmińskim.

Jury

Laureaci

  • W kategorii Turniej Recytatorski – nagrody (kwalifikacje do finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego): Anna Romanowska z Ełku, Martę Kowalczyk z Elbląga; wyróżnienia: Sylwia Sztabińska z Węgorzewa, Monika Kwiatkowska z Elbląga
  • W kategorii Turniej Jednego Aktora – nagroda – kwalifikacja do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Amatorskich Teatrów Jednego Aktora w Zgorzelcu – Krystian Godlewski z Elbląga
  • W kategorii Wywiedzione ze Słowa – nagroda (kwalifikacja do finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego) – Krzysztof Wieszczek z Elbląga, wyróżnienie: Anna Buczek z Węgorzewa

Jury postanowiło nie typować do finału ogólnopolskiego uczestników turniejów Poezji Śpiewanej. Zaproponowano natomiast Urszuli Stefanowicz udział w kwalifikacji do finału ogólnopolskiego na podstawie nagrań.

Bibliografia

  1. XLVI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Lidzbarku Warmińskim, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.