Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne Kadyny – Twórcze spoiwo czasu – wioska sztuki: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Utworzył nową stronę „Międzynarodowy projekt o charakterze edukacyjno-artystycznym organizowany od 1998 r. w powiecie elbląskim. ==Organizatorzy== * [[Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elbl…”)
 
Linia 1: Linia 1:
Międzynarodowy projekt o charakterze edukacyjno-artystycznym organizowany od 1998 r. w powiecie elbląskim.  
+
Międzynarodowy projekt o charakterze edukacyjno-artystycznym organizowany od 1998 r. w [[ewim:powiat elbląski|powiecie elbląskim]].  
 
==Organizatorzy==
 
==Organizatorzy==
 
* [[Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu]]
 
* [[Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu]]

Wersja z 16:01, 20 sty 2014

Międzynarodowy projekt o charakterze edukacyjno-artystycznym organizowany od 1998 r. w powiecie elbląskim.

Organizatorzy

Cele

  • Ożywienie i wspieranie twórczego ruchu artystycznego
  • Promocja sztuki regionalnej
  • Tworzenie więzi społecznych o zasięgu międzynarodowym na terenie Euroregionu Bałtyk

Opis

Kadyny słynęły z manufaktury ceramicznej specjalizującej się w produkcji majoliki. Wyroby kadyńskie znane były w kraju i za granicą. Warsztaty zorganizowano, by wskrzesić miejscowe tradycje artystyczne ubiegłych stuleci. Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu wraz ze swoimi partnerami w Kaliningradzie i Oziersku (Rosja) zrealizował międzynarodowy projekt warsztatów artystycznych. W Warsztatach uczestniczyła młodzież oraz dorośli z kraju i zagranicy. Uczestnicy projektu wzbogacili swoją wiedzę teoretyczną z zakresu ceramiki oraz doskonalili swoje umiejętności pod kierunkiem instruktorów rzeźby. Zajęcia odbywały się w pracowniach Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu lub na terenie Kadyn, w pracowni artystycznej Jarosława Lemanowicza , miłośnika i znawcy tradycyjnej ceramiki kadyńskiej. Warsztaty stworzyły okazję bezpośredniego kontaktu ze sztuką, pozwoliły podjąć intensywną pracę oraz umożliwiły uczestnikom poznanie interesujących twórców. W programie było zapoznanie uczestników w najprostszymi technikami formowania z gliny, ręczne lepienie i wypalanie, wycisk kafla z formy gipsowej, modelowanie ręczne. Zajęcia z rzeźby obejmowały: portret, modelowanie głowy i tworzenie tzw. wycisku ceramicznego. Warsztaty prowadzone były przez specjalistów z zakresu ceramiki, malarstwa, rzeźby. Umożliwiły połączenie pracy twórczej z wypoczynkiem w atrakcyjnej miejscowości.

Edycje