Konkurs Recytatorski Poezji im. Marii Zientary-Malewskiej – 2010: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Opis)
 
Linia 6: Linia 6:
 
* [[Fundacja „Prymus”]]
 
* [[Fundacja „Prymus”]]
 
==Opis==
 
==Opis==
Konkurs zorganizowano 22 października  2010 r. w Brąswałdzie. Recytacje poprzedziła uroczystość złożenia wiązanki kwiatów pod [[Pomnik Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie|pomnikiem Marii Zientary-Malewskiej]], znajdującym się w Brąswałdzie. W świetlicy wiejskiej w Brąswałdzie, po uroczystym odśpiewaniu hymnu Warmii, Jadwiga Orzołek wspomniała pierwsze konkursy recytatorskie organizowane w Brąswałdzie. Następnie  wystąpiła [[Maria Surynowicz]], siostrzenica poetki, która podzieliła się wspomnieniami na temat wspólnie spędzonych lat. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 39 uczestników reprezentujących 26 szkół. W tej edycji konkursu, uczniowie mogli również wybrać wiersze innych warmińskich poetów, ale większość prezentowała poezję [[Maria Zientara-Malewska|Marii Zientary-Malewskiej]].  Uczniowie wykazali się doskonałą znajomości twórczości poetki. Recytatorzy oceniani byli przez komisję konkursową w kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz  gimnazjum. Recytacje oceniało jury powołane przez organizatora. Na zakończenie konkursu wszyscy udali się na wycieczkę po warmińskiej miejscowości Brąswałd. Zwiedzili zabytkowy cmentarz i kościół parafialny.
+
Konkurs zorganizowano 22 października  2010 r. w Brąswałdzie. Recytacje poprzedziła uroczystość złożenia wiązanki kwiatów pod [[Pomnik Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie|pomnikiem Marii Zientary-Malewskiej]], znajdującym się w Brąswałdzie. W świetlicy wiejskiej w Brąswałdzie, po uroczystym odśpiewaniu hymnu [[ewim:Warmia|Warmii]], Jadwiga Orzołek wspomniała pierwsze konkursy recytatorskie organizowane w Brąswałdzie. Następnie  wystąpiła [[Maria Surynowicz]], siostrzenica poetki, która podzieliła się wspomnieniami na temat wspólnie spędzonych lat. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 39 uczestników reprezentujących 26 szkół. W tej edycji konkursu, uczniowie mogli również wybrać wiersze innych warmińskich poetów, ale większość prezentowała poezję [[Maria Zientara-Malewska|Marii Zientary-Malewskiej]].  Uczniowie wykazali się doskonałą znajomości twórczości poetki. Recytatorzy oceniani byli przez komisję konkursową w kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz  gimnazjum. Recytacje oceniało jury powołane przez organizatora. Na zakończenie konkursu wszyscy udali się na wycieczkę po warmińskiej miejscowości Brąswałd. Zwiedzili zabytkowy cmentarz i kościół parafialny.
 +
 
 
==Jury==
 
==Jury==
 
* [[Maria Surynowicz]]
 
* [[Maria Surynowicz]]

Aktualna wersja na dzień 11:41, 18 lis 2014

Źródło: „Kajet”,2010, nr 5, s. 17.
Źródło: Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 w Olsztynie [1]
Kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży, zorganizowana 22 października 2010 r. w Brąswałdzie.


Organizatorzy

Opis

Konkurs zorganizowano 22 października 2010 r. w Brąswałdzie. Recytacje poprzedziła uroczystość złożenia wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marii Zientary-Malewskiej, znajdującym się w Brąswałdzie. W świetlicy wiejskiej w Brąswałdzie, po uroczystym odśpiewaniu hymnu Warmii, Jadwiga Orzołek wspomniała pierwsze konkursy recytatorskie organizowane w Brąswałdzie. Następnie wystąpiła Maria Surynowicz, siostrzenica poetki, która podzieliła się wspomnieniami na temat wspólnie spędzonych lat. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 39 uczestników reprezentujących 26 szkół. W tej edycji konkursu, uczniowie mogli również wybrać wiersze innych warmińskich poetów, ale większość prezentowała poezję Marii Zientary-Malewskiej. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomości twórczości poetki. Recytatorzy oceniani byli przez komisję konkursową w kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum. Recytacje oceniało jury powołane przez organizatora. Na zakończenie konkursu wszyscy udali się na wycieczkę po warmińskiej miejscowości Brąswałd. Zwiedzili zabytkowy cmentarz i kościół parafialny.

Jury

Laureaci

Klasy I-III

Klasy IV-VI

Gimnazjum

Bibliografia

  1. Kisielew, Kazimierz: Recytatorskie zmagania / Kazimierz Kisielew // „Kajet”. – 2010, nr 5, s. 17.