Dorota Jajko-Sankowska

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja z dnia 09:24, 12 sie 2014 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
„Drabina” - olej na płótnie, D. Jajko-Sankowska
Źródło: http://www.artserwis.pl

(1968- ) - malarka, rysownik, projektantka witrażu

Biografia

Urodziła się w Brzozowie. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Miejscu Piastowym. Studiowała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem w 1993 r. w zakresie grafiki w pracowni prof. Bogdana Przybylińskiego, oraz aneks malarski w pracowni prof. Wojciecha Sadleya. Od 1995 r. była zatrudniona w Pracowni Malarstwa na Wydziale Wychowania Plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Po utworzeniu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pracowała w Katedrze Sztuk Pięknych, od 1999 r. w Pracowni Malarstwa i Rysunku. Od 2004 r. zatrudniona na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Działalność

Do Olsztyńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków została przyjęta w 1995 r., a w latach 1996-1999 była prezesem zarządu.

Twórczość

Zajmuje się rysunkiem i malarstwem.

Wystawy

Wystawy indywidualne

Wystawy zbiorowe (wybór)

Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów

Bibliografia

  1. 60 lat Okręgu Olsztyńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków : red. wyd. zespół ; oprac. materiałów archiwalnych Wanda Radziemska, Adam Kurłowicz ; oprac. i red. not biograficznych Krystyna Koziełło-Poklewska, Maja Radziemska, Wanda Radziemska [et al.] ; teksty zamówione Małgorzata Jackiewicz-Garniec, Helena Piotrowska, Wanda Radziemska, Artur Nichthauser ; tł. Monika Być, Anaïs Fourrier, Joanna Jensen, Krzysztof Gebure ; oprac. graf. Adam Kurłowicz ; rys. Edward Michalski, Hieronim Skurpski. Olsztyn: Okręg Olsztyński Związku Polskich Artystów, 2008. - S. 181-182.

Zobacz też