Teresa Łagodzińska-Małyszko

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja z dnia 07:29, 29 mar 2011 autorstwa Arom2001 (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „Bibliotekarka, pracownik Biblioteki Wyższej Szkoły Pedagogicznej i [[Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Maz…”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Bibliotekarka, pracownik Biblioteki Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Biografia

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie Studia Podyplomowe z Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Uniwersytecie Gdańskim i Studia Podyplomowe z zakresu Bibliotek Naukowych na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat pracowała w olsztyńskich bibliotekach akademickich. Od 2010 r. jest na emeryturze.

Działalność

Podjęła pracę w Bibliotece WSP w 1973 r. Pracowała kolejno w Oddziale Gromadzenia Zbiorów, Oddziale Informacji Naukowej i Bibliotece Instytutu Filologii Polskiej. W latach 1992-1999 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Biblioteki Głównej WSP. Po utworzeniu Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego objęła w niej stanowisko zastępcy dyrektora (2000-2009). Równocześnie była administratorem systemu komputerowego biblioteki – HORIZON (2000-2002), a także członkiem Zespołu Koordynacyjnego NUKAT (katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich). .

Przynależność do organizacji

Od 1972 r. należy do Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (od 1994 r. jest członkiem Komisji Automatyzacji i Komisji Bibliotek Naukowych Zarządu Głównego SBP).

Odznaczenia

  • Złota Odznaka „Zasłużony dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego” (2009)

Nagrody i wyróżnienia

  • Srebrny Laur Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za zasługi dla rozwoju Uniwersytetu i bibliotek akademickich w Olsztynie (2011)

Bibliografia

  1. Bibliotekarze akademiccy : w sześćdziesięcioleciu szkolnictwa wyższego w Olsztynie 1950-2010 / pod red. Danuty Koniecznej. - Olsztyn : Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, 2010. – S. 66.