Statuetka Mrongowiusza 2006

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja z dnia 19:36, 25 mar 2011 autorstwa Arom2001 (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „Siódma edycja nagrody Statuetka Mrongowiusza przyznana w 2006 r. za szczególne zasługi dla miasta Mrągowa ==Zasady== Nagroda przyznawana jest osobom i instytuc…”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Siódma edycja nagrody Statuetka Mrongowiusza przyznana w 2006 r. za szczególne zasługi dla miasta Mrągowa

Zasady

Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla miasta Mrągowa, za całokształt pracy społeczno-zawodowej. Wnioski o jej przyznanie mogą składać do Urzędu Miasta w Mrągowie instytucje i organizacje społeczne znajdujące się na terenie miasta, a także radni, członkowie Kapituły Statuetki Mrongowiusza oraz mieszkańcy.

Opis

Na wniosek Burmistrza Mrągowa – Otylii Siemieniec, Rada Miasta przyznała dwie Statuetki, które otrzymali: Tadeusz Malinowski i i Nina Terentiew.

Laureaci

  • Tadeusz Malinowski - uhonorowany Statuetką Mrongowiusza nr 14 – członek i do 2006 r. prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej, działa w różnych organizacjach społecznych, m.in. Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, Polskim Związku Działkowców, jest Honorowym Członkiem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Olsztynie
  • Nina Terentiew - uhonorowana Statuetką Mrongowiusza nr 15 - dyrektor Telewizji Polskiej S.A. Program II, była związana z Mrągowem poprzez współorganizację najważniejszych przedsięwzięć kulturalnych miasta, jak Festiwalu „Piknik Country”, Festiwalu Kultury Kresowej i Mazurskich Nocy Kabaretowych, była dyrektorem artystycznym Festiwalu Kultury Kresowej, w którego realizacji Telewizja Polska uczestniczy merytorycznie, technicznie i finansowo

Zobacz też

  • Statuetka Mrongowiusza, materiał zamieszczony na stronie internetowej www.mragowo.pl