Wystawa olsztyńskiego środowiska plastycznego O Medal Prezydenta 1976 rok: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Linia 12: | Linia 12: | ||
== Jury == | == Jury == | ||
− | Komisarz wystawy Janusz Wierzyński | + | Komisarz wystawy [[Janusz Wierzyński]] |
== Uczestnicy == | == Uczestnicy == | ||
− | *Katarzyna Bersz-Letki | + | *[[Katarzyna Bersz-Letki]] |
− | *Tadeusz Burniewicz | + | *[[Tadeusz Burniewicz]] |
− | *Krystyna Chromy | + | *[[Krystyna Chromy]] |
− | *Julian Dadlez | + | *[[Julian Dadlez]] |
− | *Zbigniew Hinc | + | *[[Zbigniew Hinc]] |
− | *Barbara Hulanicka | + | *[[Barbara Hulanicka]] |
− | *Aleksander Kaźmierczak | + | *[[Aleksander Kaźmierczak]] |
− | *Regina Koczan | + | *[[Regina Koczan]] |
− | *Eugeniusz Kwiatkowski | + | *[[Eugeniusz Kwiatkowski]] |
− | *Antoni Letki | + | *[[Antoni Letki]] |
− | *Barbara Lis-Romńczuk | + | *[[Barbara Lis-Romńczuk]] |
− | *Bolesław Marschall | + | *[[Bolesław Marschall]] |
− | *Artur Nitchthauser | + | *[[Artur Nitchthauser]] |
− | *Izabela Podlasiecka | + | *[[Izabela Podlasiecka]] |
− | *Mieczysław Romańczuk | + | *[[Mieczysław Romańczuk]] |
− | *Hierinim Skurpski | + | *[[Hierinim Skurpski]] |
− | *Mirosław Smerek | + | *[[Mirosław Smerek]] |
− | *Bogdan Stefanów | + | *[[Bogdan Stefanów]] |
− | *Elżbieta Subbotko | + | *[[Elżbieta Subbotko]] |
− | *Marian Subbotko | + | *[[Marian Subbotko]] |
− | *Maria Szymańska | + | *[[Maria Szymańska]] |
− | *Ryszard Wachowski | + | *[[Ryszard Wachowski]] |
− | *Wiesław Wachowski | + | *[[Wiesław Wachowski]] |
− | *Janusz Wierzyński | + | *[[Janusz Wierzyński]] |
− | *Aleksander Wydorski | + | *[[Aleksander Wydorski]] |
− | *Marek Zipper | + | *[[Marek Zipper]] |
− | *Zbigniew Żukowski | + | *[[Zbigniew Żukowski]] |
== Nagrodzeni == | == Nagrodzeni == | ||
=== Nagroda Główna i Medal Prezydenta === | === Nagroda Główna i Medal Prezydenta === | ||
− | *Barbara Lis-Romańczukowa za linoryt „W stronę przełęczy” i medal „Droga do Urbanowa” | + | *[[Barbara Lis-Romańczukowa]] za linoryt „W stronę przełęczy” i medal „Droga do Urbanowa” |
=== Cztery równorzędne wyróżnienia === | === Cztery równorzędne wyróżnienia === | ||
− | *Eugeniusz Kwaitkowski za obraz olejny „Postać” | + | *[[Eugeniusz Kwaitkowski]] za obraz olejny „Postać” |
− | *Zbigniew Hinc za obraz olejny „Mikrofon” | + | *[[Zbigniew Hinc]] za obraz olejny „Mikrofon” |
− | *Janusz Wierzyński za obraz olejny „Panna Młoda Pierwsza” | + | *[[Janusz Wierzyński]] za obraz olejny „Panna Młoda Pierwsza” |
− | *Bolesław Marschall za rzeźbę | + | *[[Bolesław Marschall]] za rzeźbę „[[Gen. Oślikowski]]” |
=== Nagroda honorowa publiczności === | === Nagroda honorowa publiczności === | ||
− | *Zbigniew Hinc | + | *[[Zbigniew Hinc]] |
Wersja z 17:47, 10 lip 2010
Spis treści
Opis
II Wystawa Olsztyńskiego Środowiska Plastycznego „O Medal Prezydenta” odbyła się w 1976 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie, pod patronatem Prezydenta Miasta. Druga z kolei impreza zorganizowana podczas Dni Olsztyna (Dni Jakubowe), które odbywają się w lipcu. Udział w niej wzięło 27 artystów olsztyńskich.
Organizatorzy
- Prezydent Miasta Olsztyna wówczas Jerzy Grelewski
- Związek Polskich Artystów Plastyków, Zarząd Okręgu w Olsztynie
- Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie
- Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie
Jury
Komisarz wystawy Janusz Wierzyński
Uczestnicy
- Katarzyna Bersz-Letki
- Tadeusz Burniewicz
- Krystyna Chromy
- Julian Dadlez
- Zbigniew Hinc
- Barbara Hulanicka
- Aleksander Kaźmierczak
- Regina Koczan
- Eugeniusz Kwiatkowski
- Antoni Letki
- Barbara Lis-Romńczuk
- Bolesław Marschall
- Artur Nitchthauser
- Izabela Podlasiecka
- Mieczysław Romańczuk
- Hierinim Skurpski
- Mirosław Smerek
- Bogdan Stefanów
- Elżbieta Subbotko
- Marian Subbotko
- Maria Szymańska
- Ryszard Wachowski
- Wiesław Wachowski
- Janusz Wierzyński
- Aleksander Wydorski
- Marek Zipper
- Zbigniew Żukowski
Nagrodzeni
Nagroda Główna i Medal Prezydenta
- Barbara Lis-Romańczukowa za linoryt „W stronę przełęczy” i medal „Droga do Urbanowa”
Cztery równorzędne wyróżnienia
- Eugeniusz Kwaitkowski za obraz olejny „Postać”
- Zbigniew Hinc za obraz olejny „Mikrofon”
- Janusz Wierzyński za obraz olejny „Panna Młoda Pierwsza”
- Bolesław Marschall za rzeźbę „Gen. Oślikowski”