Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Moje miasto – moja miejscowość 2010: Różnice pomiędzy wersjami
(→Szkoły Specjalne) |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Image:PlastycznyMoje.jpg|thumb|right|300px|Fot.: Ewa Lubińska <br>Źródło: [http://lidzbarkwarminski.wm.pl/27543,XVI-Ogolnopolski-Konkurs-Plastyczny-Moje-miasto-moja-miejscowosc.html http://lidzbarkwarminski.wm.pl] ]] | [[Image:PlastycznyMoje.jpg|thumb|right|300px|Fot.: Ewa Lubińska <br>Źródło: [http://lidzbarkwarminski.wm.pl/27543,XVI-Ogolnopolski-Konkurs-Plastyczny-Moje-miasto-moja-miejscowosc.html http://lidzbarkwarminski.wm.pl] ]] | ||
− | Szesnasta edycja corocznej imprezy pn. [[Konkurs Plastyczny „Moje miasto – moja miejscowość”]] (o charakterze konkursowym), przeznaczona dla dzieci i młodszej młodzieży z obszaru całej Polski, zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w 2010 r. | + | Szesnasta edycja corocznej imprezy pn. [[Konkurs Plastyczny „Moje miasto – moja miejscowość”]] (o charakterze konkursowym), przeznaczona dla dzieci i młodszej młodzieży z obszaru całej Polski, zorganizowana w [[ewim:Lidzbark Warmiński|Lidzbarku Warmińskim]] w 2010 r. |
==Organizatorzy== | ==Organizatorzy== | ||
Linia 7: | Linia 7: | ||
==Cele projektu== | ==Cele projektu== | ||
− | *prezentacja i popularyzacja walorów przyrodniczych Warmii i Mazur | + | *prezentacja i popularyzacja walorów przyrodniczych [[ewim:Warmia|Warmii]] i [[ewim:Mazury|Mazur]] |
*edukacyjno-wychowawcze (popularyzacja kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży) | *edukacyjno-wychowawcze (popularyzacja kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży) | ||
*prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży | *prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży | ||
Linia 35: | Linia 35: | ||
*Dawid Czyż (Kluczbork) | *Dawid Czyż (Kluczbork) | ||
*Malwina Kłyk (Kalisz Pomorski) | *Malwina Kłyk (Kalisz Pomorski) | ||
− | *[[Mateusz Kowalczyk]] (Olsztyn) | + | *[[Mateusz Kowalczyk]] ([[ewim:Olsztyn|Olsztyn]]) |
*Weronika Gnap (Tomaszów Lubelski) | *Weronika Gnap (Tomaszów Lubelski) | ||
*[[Ola Traks]] (Lidzbark Warmiński) | *[[Ola Traks]] (Lidzbark Warmiński) | ||
Linia 74: | Linia 74: | ||
[[Category: Grafika i rysunek]] | [[Category: Grafika i rysunek]] | ||
[[Category: Konkursy]] | [[Category: Konkursy]] | ||
− | [[Category: Powiat lidzbarski]] | + | [[Category: Powiat lidzbarski]] [[Category:Lidzbark Warmiński]] |
− | [[Category: | + | [[Category: 1990-]] |
Wersja z 09:22, 21 lis 2014
Szesnasta edycja corocznej imprezy pn. Konkurs Plastyczny „Moje miasto – moja miejscowość” (o charakterze konkursowym), przeznaczona dla dzieci i młodszej młodzieży z obszaru całej Polski, zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w 2010 r.
Spis treści
Organizatorzy
Cele projektu
- prezentacja i popularyzacja walorów przyrodniczych Warmii i Mazur
- edukacyjno-wychowawcze (popularyzacja kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży)
- prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży
Komisja oceniająca
- Adriana Jędrnych
- Katarzyna Radulewicz
- Ewa Giedryś
Przebieg
Hasło przewodnie opisywanej edycji było „Lato w moim mieście”. Na konkurs wpłynęło 622 prace z 43 placówek z terenu całej Polski.
Prace wykonano w rozmaitych technikach plastycznych, zaś ich tematyka dotyczyła tematu wiodącego. Posiedzenie komisji, oceniającej nadesłane prace, miało miejsce w listopadzie 2010 r. W tym roku przyznano trzy nagrody specjalne: Nagrodę Starosty Lidzbarskiego zdobyła Estera Grydz z Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku, Nagrodę Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego – Maria Zajączkowska z Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim, a Nagrodę Specjalną Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim – Kinga Górska ze Społecznego Gimnazjum im. H.Ch. Andersena w Lublinie. Imprezy związane z konkursem odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Pokłosie konkursu stanowiła doroczna wystawa pokonkursowa, do której zakwalifikowano 124 prace.
Nagrody i wyróżnienia
Kategoria – Przedszkola
- Ksawier Łosiewicz (Lidzbark Warmiński)
- Jakub Gudaniec (Lidzbark Warmiński)
- Alicja Klukowicz (Lidzbark Warmiński)
- Chantel Zygarlicka (Rzemień)
- Hania Kuźmowicz (Lidzbark Warmiński)
- Julia Marek (Lidzbark Warmiński)
- Julia Zugaj (Szczecin)
- Magdalena Wronowska (Lidzbark Warmiński)
- Laura Bieniara (Szczecin)
Kategoria – Szkoły podstawowe: klasy 1-3
- Zuzanna Maluha (Zamość)
- Klaudia Krzykawska (Tychy)
- Dawid Czyż (Kluczbork)
- Malwina Kłyk (Kalisz Pomorski)
- Mateusz Kowalczyk (Olsztyn)
- Weronika Gnap (Tomaszów Lubelski)
- Ola Traks (Lidzbark Warmiński)
- Zosia Ślusarska (Lidzbark Warmiński)
- Paulina Dudkiewicz (Lidzbark Warmiński)
- Alicja Polak (Tarnowskie Góry)
- Marcin Marcinkiewicz (Tarnowskie Góry)
- Anna Zadworna (Kluczbork)
Kategoria – Szkoły podstawowe: klasy 4-6
- Justyna Rękas (Kluczbork)
- Marysia Majewska (Lidzbark Warmiński)
- Ewa Burcon (Zamość)
- Magdalena Salamon (Zamość)
- Aleksandra Kupczyk (Zamość)
- Paulina Soroka (Zamość)
- Beata Sępkowska (Długosiodło)
- Ewa Mil (Złojec)
- Dominika Barchańska (Lidzbark Warmiński)
- Michał Łaciński (Lublin)
- Dagmara Porada (Kluczbork)
- Paweł Ramotowski (Lidzbark Warmiński)
- Gabriela Janowska (Szczecin)
- Agata Słoma (Szczecin)
Kategoria – Szkoły gimnazjalne
- Kornelia Wyjadłowska (Kluczbork)
- Maria Zajączkowska (Lidzbark Warmiński)
- Karolina Wania (Błażowa)
- Agata Michorowska (Zamość)
- Estera Grydz (Kluczbork)
- Kinga Górska (Lublin)
- Diana Lipska (Zamość)
Szkoły Specjalne
- Mariusz Wojciechowicz (Lidzbark Warmiński)
- Marcel Gumienniczek (Lidzbark Warmiński)
- Szymon Łomot (Lidzbark Warmiński)