Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry – Lidzbark Warmiński 1996: Różnice pomiędzy wersjami
(Utworzył nową stronę „Siedemnasta edycja Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry, zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w dniach 6 – 8 czerwca 1996 r…”) |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | Siedemnasta edycja [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry| Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry]], zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w dniach 6 – 8 czerwca 1996 r. | + | [[Image:KMN-top.jpg|frame|right]]Siedemnasta edycja [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry]], zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w dniach 6 – 8 czerwca 1996 r. |
+ | |||
+ | == Organizator == | ||
− | |||
*[[Lidzbarski Dom Kultury]] | *[[Lidzbarski Dom Kultury]] | ||
− | ==Przebieg<ref>Zob.: (w), ''Nagrody dla Warszawy i Krakowa : Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry'', „Dziennik Pojezierza”, 1996 nr 111, s. 3</ref>== | + | == Przebieg<ref>Zob.: (w), ''Nagrody dla Warszawy i Krakowa : Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry'', „Dziennik Pojezierza”, 1996 nr 111, s. 3</ref> == |
− | W turnieju o „Złotą Szpilkę” wystartowało dwanaście kabaretów: Teatr Pantomimy AP z Wrocławia, Kabaret „Nic” z Rybnika, Kabaret „De Ka De” ze Słupska, Kabaret „Fajna Sprawa” z Dygowa, Grzegorz Halama „Oklasky” z Zielonej Góry, Kabaret „Jurki” z Zielonej Góry, Kabaret Moralnego Niepokoju z Warszawy, Kabaret „Ciach” z Zielonej Góry, Kabaret „Jama” z Radomia, Kabaret „Po Żarcie” z Krakowa i Kabaret „Afera” z Poznania. Pierwszego dnia, po uroczystym otwarciu Biesiad, wystąpił także „Tercet, czyli kwartet” w składzie: Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Piotr Gąsowski i Wojciech Kaleta. Koncerty prowadzili: Bartosz Brzeskot i [[Piotr Bałtroczyk]]. Drugiego dnia Biesiad (7 czerwca) odbył się kabareton gwiazd ''Kabaret 20 lat minęło'', w którym wzięli udział: [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Janusz Sokołowski]], [[Wiesław Nideraus]], „Quasi Kabaret Rafała Kmity”, [[Czerwony Tulipan| „Czerwony Tulipan”]], Kabaret „Koń Polski”, Ireneusz Krosny, Kabaret „Fajf” i Kabaret „Rak”. Koncerty prowadzili: Bartosz Brzeskot i [[Piotr Bałtroczyk]]. | + | |
+ | W turnieju o „Złotą Szpilkę” wystartowało dwanaście kabaretów: Teatr Pantomimy AP z Wrocławia, Kabaret „Nic” z Rybnika, Kabaret „De Ka De” ze Słupska, Kabaret „Fajna Sprawa” z Dygowa, Grzegorz Halama „Oklasky” z Zielonej Góry, Kabaret „Jurki” z Zielonej Góry, Kabaret Moralnego Niepokoju z Warszawy, Kabaret „Ciach” z Zielonej Góry, Kabaret „Jama” z Radomia, Kabaret „Po Żarcie” z Krakowa i Kabaret „Afera” z Poznania. Pierwszego dnia, po uroczystym otwarciu Biesiad, wystąpił także „Tercet, czyli kwartet” w składzie: Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Piotr Gąsowski i Wojciech Kaleta. Koncerty prowadzili: Bartosz Brzeskot i [[Piotr Bałtroczyk]]. Drugiego dnia Biesiad (7 czerwca) odbył się kabareton gwiazd ''Kabaret 20 lat minęło'', w którym wzięli udział: [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Janusz Sokołowski]], [[Wiesław Nideraus]], „Quasi Kabaret Rafała Kmity”, [[Czerwony Tulipan|„Czerwony Tulipan”]], Kabaret „Koń Polski”, Ireneusz Krosny, Kabaret „Fajf” i Kabaret „Rak”. Koncerty prowadzili: Bartosz Brzeskot i [[Piotr Bałtroczyk]]. | ||
+ | |||
+ | == Jury == | ||
− | |||
*[[Krzysztof Daukszewicz]] | *[[Krzysztof Daukszewicz]] | ||
*Krystyna Gucewicz | *Krystyna Gucewicz | ||
*[[Stefan Brzozowski]] | *[[Stefan Brzozowski]] | ||
*Krzysztof Jaślar | *Krzysztof Jaślar | ||
− | *Janusz Kosiński | + | *Janusz Kosiński |
− | *Juliusz Puchalski | + | *Juliusz Puchalski |
− | *Piotr Szwedes | + | *Piotr Szwedes |
+ | |||
+ | == Laureaci == | ||
− | + | *Grand Prix i „Złota Szpilka” – Kabaret Moralnego Niepokoju z Warszawy | |
− | *Grand Prix i „Złota Szpilka” – Kabaret Moralnego Niepokoju z Warszawy | + | *I nagroda – Kabaret „Po Żarcie” z Krakowa |
− | *I nagroda – Kabaret „Po Żarcie” z Krakowa | + | *II nagroda – nie przyznano |
− | *II nagroda – nie przyznano | + | *III nagroda (ex aequo): |
− | *III nagroda (ex aequo): | + | **Kabaret „Afera” z Poznania |
− | **Kabaret „Afera” z Poznania | + | **Kabaret „Jurki” z Zielonej Góry |
− | **Kabaret „Jurki” z Zielonej Góry | ||
**Grzegorz Halama „Oklasky” z Zielonej Góry | **Grzegorz Halama „Oklasky” z Zielonej Góry | ||
− | ==Bibliografia== | + | == Bibliografia == |
− | #(w): ''Nagrody dla Warszawy i Krakowa : Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry'' / (w) // „Dziennik Pojezierza”. – 1996, nr 111, s. 3. | + | |
− | #Prusiński, Tadeusz: ''Repy i żółtodzioby : Satyryczne Biesiady'' / Tadeusz Prusiński // „Dziennik Pojezierza”. – 1996, nr 115, s. 5. | + | #(w): ''Nagrody dla Warszawy i Krakowa : Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry'' / (w) // „Dziennik Pojezierza”. – 1996, nr 111, s. 3. |
− | #Szyłłejko, Tadeusz: ''Trzy dni na „Wawelu Północy” : „Biesiady” na zamku w Lidzbarku Warmińskim zakończyły się w niedzielę'' / Tadeusz Szyłłejko // „Gazeta Warmii i Mazur”. – 1996, nr 133, s. 3. | + | #Prusiński, Tadeusz: ''Repy i żółtodzioby : Satyryczne Biesiady'' / Tadeusz Prusiński // „Dziennik Pojezierza”. – 1996, nr 115, s. 5. |
+ | #Szyłłejko, Tadeusz: ''Trzy dni na „Wawelu Północy” : „Biesiady” na zamku w Lidzbarku Warmińskim zakończyły się w niedzielę'' / Tadeusz Szyłłejko // „Gazeta Warmii i Mazur”. – 1996, nr 133, s. 3. | ||
+ | |||
+ | == Przypisy == | ||
− | + | <references /> | |
− | <references /> | ||
− | [[Category:Kabaret]] | + | [[Category:Kabaret]] [[Category:Konkursy]] [[Category:Festiwale]] [[Category:Powiat_lidzbarski]] [[Category:1991-2000]] |
− | [[Category:Konkursy]] | ||
− | [[Category:Festiwale]] | ||
− | [[Category: | ||
− | [[Category:1991-2000]] |
Wersja z 23:04, 24 wrz 2011
Spis treści
Organizator
Przebieg[1]
W turnieju o „Złotą Szpilkę” wystartowało dwanaście kabaretów: Teatr Pantomimy AP z Wrocławia, Kabaret „Nic” z Rybnika, Kabaret „De Ka De” ze Słupska, Kabaret „Fajna Sprawa” z Dygowa, Grzegorz Halama „Oklasky” z Zielonej Góry, Kabaret „Jurki” z Zielonej Góry, Kabaret Moralnego Niepokoju z Warszawy, Kabaret „Ciach” z Zielonej Góry, Kabaret „Jama” z Radomia, Kabaret „Po Żarcie” z Krakowa i Kabaret „Afera” z Poznania. Pierwszego dnia, po uroczystym otwarciu Biesiad, wystąpił także „Tercet, czyli kwartet” w składzie: Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Piotr Gąsowski i Wojciech Kaleta. Koncerty prowadzili: Bartosz Brzeskot i Piotr Bałtroczyk. Drugiego dnia Biesiad (7 czerwca) odbył się kabareton gwiazd Kabaret 20 lat minęło, w którym wzięli udział: Krzysztof Daukszewicz, Janusz Sokołowski, Wiesław Nideraus, „Quasi Kabaret Rafała Kmity”, „Czerwony Tulipan”, Kabaret „Koń Polski”, Ireneusz Krosny, Kabaret „Fajf” i Kabaret „Rak”. Koncerty prowadzili: Bartosz Brzeskot i Piotr Bałtroczyk.
Jury
- Krzysztof Daukszewicz
- Krystyna Gucewicz
- Stefan Brzozowski
- Krzysztof Jaślar
- Janusz Kosiński
- Juliusz Puchalski
- Piotr Szwedes
Laureaci
- Grand Prix i „Złota Szpilka” – Kabaret Moralnego Niepokoju z Warszawy
- I nagroda – Kabaret „Po Żarcie” z Krakowa
- II nagroda – nie przyznano
- III nagroda (ex aequo):
- Kabaret „Afera” z Poznania
- Kabaret „Jurki” z Zielonej Góry
- Grzegorz Halama „Oklasky” z Zielonej Góry
Bibliografia
- (w): Nagrody dla Warszawy i Krakowa : Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry / (w) // „Dziennik Pojezierza”. – 1996, nr 111, s. 3.
- Prusiński, Tadeusz: Repy i żółtodzioby : Satyryczne Biesiady / Tadeusz Prusiński // „Dziennik Pojezierza”. – 1996, nr 115, s. 5.
- Szyłłejko, Tadeusz: Trzy dni na „Wawelu Północy” : „Biesiady” na zamku w Lidzbarku Warmińskim zakończyły się w niedzielę / Tadeusz Szyłłejko // „Gazeta Warmii i Mazur”. – 1996, nr 133, s. 3.
Przypisy
- ↑ Zob.: (w), Nagrody dla Warszawy i Krakowa : Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry, „Dziennik Pojezierza”, 1996 nr 111, s. 3