Piotr Bogdan: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
 
Linia 8: Linia 8:
  
 
==Twórczość==
 
==Twórczość==
Jego malarstwo to „twórczy spektakl człowieka współegzystującego z architekturą, ludzi ubogich, niosących ciężar życia. Tematykę do swojej twórczości odnajduje w aglomeracjach miejskich. W swych pracach ukazuje atmosferę zaułków, kamienic, fabryk, w których nie ma miejsca na przepych - dąży do poszukiwania wartości człowieka. Uważa, że do architektury dopisana jest tożsamość ludzka. Bogdan odstępuje od koloru na rzecz tematu i kontrastu przemijania, porusza problematykę współczesności. Jego sposób malarstwa bez względu na środki i formę porusza, i wywołuje przemyślenia. Gruba faktura i śmiałość twórcza pozwala wyzwolić jego odczucia i nadaje obrazom cechy szlachetnej powagi.”
+
Jego malarstwo to „twórczy spektakl człowieka współegzystującego z architekturą, ludzi ubogich, niosących ciężar życia. Tematykę do swojej twórczości odnajduje w aglomeracjach miejskich. W swych pracach ukazuje atmosferę zaułków, kamienic, fabryk, w których nie ma miejsca na przepych - dąży do poszukiwania wartości człowieka. Uważa, że do architektury dopisana jest tożsamość ludzka. Bogdan odstępuje od koloru na rzecz tematu i kontrastu przemijania, porusza problematykę współczesności. Jego sposób malarstwa bez względu na środki i formę porusza, i wywołuje przemyślenia. Gruba faktura i śmiałość twórcza pozwala wyzwolić jego odczucia i nadaje obrazom cechy szlachetnej powagi.”<ref>Strona internetowa http://www.ekspozycje.pl/index.php?cat=26&id=3816</ref>
  
 
==Wystawy==
 
==Wystawy==
Linia 20: Linia 20:
 
*Galeria Punkt, Gdańsk (2009)
 
*Galeria Punkt, Gdańsk (2009)
 
*[[Galeria Art. Miś w Elblągu |Galeria Art.-Miś]], Elbląg – „Zaginione miejsce” (2010)
 
*[[Galeria Art. Miś w Elblągu |Galeria Art.-Miś]], Elbląg – „Zaginione miejsce” (2010)
 +
 +
==Przypisy==
 +
<references/>
  
 
==Bibliografia==
 
==Bibliografia==

Wersja z 15:17, 18 lut 2011

(1966- ) – artysta malarz

Biografia

Urodził się w 30 maja 1966 r. w Braniewie. Malarstwa uczył się m.in. od artysty plastyka Marka Siwińskiego, jednego ze współtwórców Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Braniewie. Po śmierci nauczyciela zrezygnował z malowania. Dopiero po wielu latach powrócił do sztuki. Od 2006 r. zaczął eksponować swoje prace.

Twórczość

Jego malarstwo to „twórczy spektakl człowieka współegzystującego z architekturą, ludzi ubogich, niosących ciężar życia. Tematykę do swojej twórczości odnajduje w aglomeracjach miejskich. W swych pracach ukazuje atmosferę zaułków, kamienic, fabryk, w których nie ma miejsca na przepych - dąży do poszukiwania wartości człowieka. Uważa, że do architektury dopisana jest tożsamość ludzka. Bogdan odstępuje od koloru na rzecz tematu i kontrastu przemijania, porusza problematykę współczesności. Jego sposób malarstwa bez względu na środki i formę porusza, i wywołuje przemyślenia. Gruba faktura i śmiałość twórcza pozwala wyzwolić jego odczucia i nadaje obrazom cechy szlachetnej powagi.”[1]

Wystawy

Przypisy

Bibliografia

  1. Michalec, Grzegorz: Poszukuje drogi w malarstwie : wystawa prac Piotra Bogdana w „Galerii za gąsienicą” / Grzegorz Michalec // „Dziennik Elbląski”. - 2006, nr 258, s. 5.

Zobacz też