Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego w Nidzicy 1985: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
(Utworzył nową stronę „Trzecia edycja turnieju tanecznego Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego w Nidzicy, zorganizowana 26 kwietnia 1985 r. ==Organizator=…”) |
|||
Linia 17: | Linia 17: | ||
* Grand Prix oraz Puchar Dyrektora [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie|Wojewódzkiego Domu Kultury]] przyznano [[Zespół Tańca Współczesnego „Contra” |zespołowi tańca współczesnego „Contra”]] z Klubu „Mozaika” PGM w Olsztynie. | * Grand Prix oraz Puchar Dyrektora [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie|Wojewódzkiego Domu Kultury]] przyznano [[Zespół Tańca Współczesnego „Contra” |zespołowi tańca współczesnego „Contra”]] z Klubu „Mozaika” PGM w Olsztynie. | ||
* I miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych – [[Zespół Tańca Nowoczesnego „Fakt”]] z [[Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie|Miejskiego Domu Kultury w Mrągowie]] | * I miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych – [[Zespół Tańca Nowoczesnego „Fakt”]] z [[Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie|Miejskiego Domu Kultury w Mrągowie]] | ||
− | * I miejsce w kategorii zespołów dziecięcych tanecznych –[[Zespół Tańca „Rytm”]] | + | * I miejsce w kategorii zespołów dziecięcych tanecznych –[[Zespół Tańca „Rytm”]] z [[Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie|Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie]] |
* Na Przeglądzie wyróżniono choreografów: | * Na Przeglądzie wyróżniono choreografów: | ||
− | [[Piotr Galiński|Piotra Galińskiego]] | + | ** [[Piotr Galiński|Piotra Galińskiego]] |
− | [[Danuta Kuliś|Danutę Kuliś]] | + | ** [[Danuta Kuliś|Danutę Kuliś]] |
− | [[Andrzej Grażul|Andrzeja Grażula]] | + | ** [[Andrzej Grażul|Andrzeja Grażula]] |
− | [[Renata Nowak|Renatę Nowak]] | + | ** [[Renata Nowak|Renatę Nowak]] |
* Do udziału w: | * Do udziału w: | ||
** II Mistrzostwach Polski Zespołów Tanecznych Ziem Północnych – wybrano [[Zespół Tańca Nowoczesnego „Fakt”]] z Mrągowa i [[Zespół „Rix”]] z [[Olsztyński Ośrodek Tańca|Olsztyńskiego Ośrodka Tańca]] | ** II Mistrzostwach Polski Zespołów Tanecznych Ziem Północnych – wybrano [[Zespół Tańca Nowoczesnego „Fakt”]] z Mrągowa i [[Zespół „Rix”]] z [[Olsztyński Ośrodek Tańca|Olsztyńskiego Ośrodka Tańca]] | ||
Linia 29: | Linia 29: | ||
==Bibliografia== | ==Bibliografia== | ||
− | # | + | # ''Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie za 1985 rok'', Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 6/80 |
+ | |||
+ | [[Category:Taniec]] | ||
+ | [[Category:Konkursy]] | ||
+ | [[Category:Powiat nidzicki]] | ||
+ | [[Category:Olsztyn]] | ||
+ | [[Category:1981-1990]] |
Wersja z 18:38, 25 wrz 2010
Trzecia edycja turnieju tanecznego Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego w Nidzicy, zorganizowana 26 kwietnia 1985 r.
Spis treści
Organizator
Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie
Opis
Przegląd odbył się 26 kwietnia 1985 r. W turnieju wzięło udział 17 zespołów z terenu województwa olsztyńskiego. Dokonano wyboru zespołów, które wzięły następnie udział w imprezach ogólnopolskich.
Jury
- Danuta Deptuła – choreograf z Wojewódzkiego Domu Kultury w Ostrołęce
- Janina Dworacka – choreograf ogniska baletowego w Olsztynie
- Hanna Sarnowska – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”
- Alina Mikołajczyk – dyrektor Olsztyńskiego Ośrodka Tańca
- Irmina Zawadzka – choreograf Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie
Laureaci
- Grand Prix oraz Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury przyznano zespołowi tańca współczesnego „Contra” z Klubu „Mozaika” PGM w Olsztynie.
- I miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych – Zespół Tańca Nowoczesnego „Fakt” z Miejskiego Domu Kultury w Mrągowie
- I miejsce w kategorii zespołów dziecięcych tanecznych –Zespół Tańca „Rytm” z Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie
- Na Przeglądzie wyróżniono choreografów:
- Do udziału w:
- II Mistrzostwach Polski Zespołów Tanecznych Ziem Północnych – wybrano Zespół Tańca Nowoczesnego „Fakt” z Mrągowa i Zespół „Rix” z Olsztyńskiego Ośrodka Tańca
- III Trybunalskich Spotkaniach Zespołów Tanecznych wytypowano zespół „Contra” z Olsztyna
- Konfrontacjach dziecięcych Zespołów Tanecznych w Koninie – Zespół Tańca „Rytm” z Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie
Bibliografia
- Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie za 1985 rok, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 6/80