Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 3: Linia 3:
  
 
==Informacje ogólne==
 
==Informacje ogólne==
Inicjatorem festiwalu był [[Maciej Szczepański]]. Organizatorem była Telewizja Polska i Urząd Wojewódzki. Wydarzenie miało na celu podnoszenie poziomu ideowo-artystycznego twórczości telewizyjnej, jej ocena, a także możliwość konfrontacji twórców i krytyków. Festiwal miał formułę konkursu, któremu towarzyszyły dodatkowe imprezy: ogólnopolskie forum filmowe z udziałem czołowych krytyków i twórców, [[Olsztyńskie Spotkania Radiowo-Telewizyjne]], występy artystyczne i koncerty, spotkania z twórcami, integracyjne imprezy środowiska filmowego i artystycznego.
+
Inicjatorem festiwalu był [[Maciej Szczepański]]. Organizatorem była Telewizja Polska i Urząd Wojewódzki. Wydarzenie miało na celu podnoszenie poziomu ideowo-artystycznego twórczości telewizyjnej, jej ocenę, a także umożliwienie konfrontacji twórców i krytyków. Festiwal miał formułę konkursu, któremu towarzyszyły dodatkowe imprezy: ogólnopolskie forum filmowe z udziałem czołowych krytyków i twórców, [[Olsztyńskie Spotkania Radiowo-Telewizyjne]], występy artystyczne i koncerty, spotkania z twórcami, integracyjne imprezy środowiska filmowego i artystycznego.
<br>Festiwal był zorganizowany z wyjątkowym rozmachem i reprezentował wysoki poziom artystyczny. Prezentowano na nim dzieła największych polskich twórców filmowych i telewizyjnych, których oceniało równie znakomite jury. Do konkursu dopuszczono filmy i widowiska artystyczne, seriale TV, pojedyncze filmy TV, filmy oraz widowiska muzyczne, baletowe i rozrywkowe. Przyznawano następujące nagrody: „Złoty szczupak”, Grand Prix, Nagroda specjalna jury za scenariusz, Nagroda specjalna „Gazety Olsztyńskiej” za wartości społeczne i publicystyczne oraz nagrody za scenariusz filmu lub widowiska, zdjęcia, scenografię, muzykę, rolę kobiecą i męską.
+
<br>Festiwal był zorganizowany z wyjątkowym rozmachem i reprezentował wysoki poziom artystyczny. Prezentowano na nim dzieła największych polskich twórców filmowych i telewizyjnych, których oceniało równie znakomite jury. Do konkursu dopuszczono filmy i widowiska artystyczne, seriale TV, pojedyncze filmy TV, filmy oraz widowiska muzyczne, baletowe i rozrywkowe. Przyznawano następujące nagrody: „Złoty szczupak”, Grand Prix, Nagrodę specjalną jury za scenariusz, Nagrodę specjalną „[[Gazety Olsztyńskiej]]” za wartości społeczne i publicystyczne oraz nagrody za scenariusz filmu lub widowiska, za zdjęcia, scenografię, muzykę, rolę kobiecą i męską.
  
 
==Edycje==
 
==Edycje==
Linia 14: Linia 14:
  
 
==Bibliografia==
 
==Bibliografia==
#Barański, Marek: ''Olsztyn królestwem małego ekranu'' / Marek Barański. - Il. // Gazeta Olsztyńska. - 2010, nr 83, dod. Olsztyn Dzień po Dniu, nr 1108, s. 4.
+
#Barański, Marek: ''Olsztyn królestwem małego ekranu'' / Marek Barański. - Il. // „Gazeta Olsztyńska”. - 2010, nr 83, dod. „Olsztyn Dzień po Dniu”, nr 1108, s. 4.
#(bd): ''Mamy festiwal'' / (bd) // Warmia i Mazury. - 1977, nr 1, s. 10.
+
#(bd): ''Mamy festiwal'' / (bd) // „Warmia i Mazury”. - 1977, nr 1, s. 10.
  
 
[[Category:Film]] [[Category:Telewizja]] [[Category:Konkursy]] [[Category:Festiwale]] [[Category:Olsztyn]] [[Category:1971-1980]]
 
[[Category:Film]] [[Category:Telewizja]] [[Category:Konkursy]] [[Category:Festiwale]] [[Category:Olsztyn]] [[Category:1971-1980]]

Wersja z 22:29, 13 sie 2010

Znak graficzny festiwalu projektu Bartłomieja Kuźnickiego
Źródło: Zbiory dżs WBP

Festiwal filmowy i telewizyjny, odbywał się w latach 1977-1980 w Olsztynie.

Informacje ogólne

Inicjatorem festiwalu był Maciej Szczepański. Organizatorem była Telewizja Polska i Urząd Wojewódzki. Wydarzenie miało na celu podnoszenie poziomu ideowo-artystycznego twórczości telewizyjnej, jej ocenę, a także umożliwienie konfrontacji twórców i krytyków. Festiwal miał formułę konkursu, któremu towarzyszyły dodatkowe imprezy: ogólnopolskie forum filmowe z udziałem czołowych krytyków i twórców, Olsztyńskie Spotkania Radiowo-Telewizyjne, występy artystyczne i koncerty, spotkania z twórcami, integracyjne imprezy środowiska filmowego i artystycznego.
Festiwal był zorganizowany z wyjątkowym rozmachem i reprezentował wysoki poziom artystyczny. Prezentowano na nim dzieła największych polskich twórców filmowych i telewizyjnych, których oceniało równie znakomite jury. Do konkursu dopuszczono filmy i widowiska artystyczne, seriale TV, pojedyncze filmy TV, filmy oraz widowiska muzyczne, baletowe i rozrywkowe. Przyznawano następujące nagrody: „Złoty szczupak”, Grand Prix, Nagrodę specjalną jury za scenariusz, Nagrodę specjalną „Gazety Olsztyńskiej” za wartości społeczne i publicystyczne oraz nagrody za scenariusz filmu lub widowiska, za zdjęcia, scenografię, muzykę, rolę kobiecą i męską.

Edycje

Odbyły się cztery edycje imprezy:

Bibliografia

  1. Barański, Marek: Olsztyn królestwem małego ekranu / Marek Barański. - Il. // „Gazeta Olsztyńska”. - 2010, nr 83, dod. „Olsztyn Dzień po Dniu”, nr 1108, s. 4.
  2. (bd): Mamy festiwal / (bd) // „Warmia i Mazury”. - 1977, nr 1, s. 10.